Programy Echo24

Weź to druknij

Weź to druknij to nowa seria Telewizji Echo24 i Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Pokażemy państwu tajniki druku trójwymiarowego oraz to, jak nowoczesne jest to rozwiązanie w dzisiejszych czasach. Druk 3D od kilkunastu lat prężnie się rozwija i rozwiązuje coraz ciekawsze problemy konsumentów.

 
 

Najnowsze odcinki

Weź to druknij odc. 3

W kolejnym odcinku pokażemy, jak druk 3D można wykorzystać w ortopedii. Maciej ma 23 lata i pochodzi z Łodzi. Na co dzień studiuje zarządzania i przywództwo na SWPS-ie w Warszawie, oprócz tego pracuje jako rekruter. Od urodzenia porusza się przy pomocy protezy, ale od 5 lat korzysta z takiej, która powstała dzięki technologii druku 3D.

Proteza wydrukowana w technologii 3D może być bardziej dopasowana do pacjenta, dzięki czemu jego komfort jest większy. Oprócz tego taka proteza jest o wiele lżejsza. Maciej przyznaje, że ma to dla niego duże znaczenie. Dziś właściwie nie czuje ograniczeń.

Weź to druknij odc. 2

W drugim odcinku pokażemy państwu jak druk 3D można wykorzystać w muzealnictwie. Technologia trójwymiarowego druku pozwala odtworzyć dowolny muzealny eksponat, a to już spora rewolucja. Replikę można dowolnie dotykać, w przeciwieństwie do oryginalnych rzeźb. Poza aspektem dotyku jest jeszcze jeden. Jaki?

Weź to druknij odc. 1

Bohaterką pierwszego odcinka jest córka pasjonata motoryzacji, która poszukuje części do jednego z pojazdów taty. Dolnośląskie Centrum Druku 3D okazało się miejscem, które rozwiązało jej kłopot.