Placówki z terenu całego województwa mogą składać wniosek do 30 września na przedsięwzięcia realizowane do 30 października bieżącego roku.
- – Warsztaty szkoleniowe, warsztaty terenowe, pikniki rodzinne, e-learning, różne formy wsparcia i kształcenia, jeśli chodzi o edukację ekologiczną dla młodzieży. To jest kwota do 8 tysięcy złotych finansowana w całości ze środków Funduszu, więc szkoły nawet drobnych kwot na te działania nie będą ponosić. Zasada: kto pierwszy, ten lepszy, a więc kto pierwszy złoży wniosek, ten będzie miał zapewnione finansowanie – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes WFOŚiGW.
- – Im wcześniej, tym lepiej – program jest adresowany do szkół podstawowych, czyli ten cel wczesnej edukacji jest. Te wszystkie działania też mają walor taki, żeby uczniowie – w bardziej lub mniej aktywny sposób – mogli też poznać ekologię i środowisko naturalne Dolnego Śląska – podkreśla Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
Celem utworzenia takiego funduszu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna i podnoszenie świadomości już u najmłodszych. Na całość projektu przeznaczono milion złotych.
- – W zależności od tego, o jakie kwoty będą wnioskowały, ale w założeniu, że to będą kwoty maksymalne, czyli 8 tysięcy złotych, to jest to lekko ponad 100 szkół będzie mogło skorzystać z tego programu. Musi być wniosek do nas złożony z informacją, co ta szkoła chce zrobić. To musi się wpisywać w program i w to, co my finansujemy. To są małe kwoty, więc są uproszczone zasady rozliczeń – podkreśla Łukasz Kasztelowicz, prezes WFOŚiGW.
- – My prowadzimy podobne działania, dlatego cieszy nas to, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera te nasze działania. Razem zawsze możemy więcej. Duża relatywnie kwota, która w krótkim okresie trafi do szkół na Dolnym Śląsku. To milion złotych. My realizujemy podobny program w kwiecie 500 tysięcy złotych, więc te środki będą pracować razem – dodaje Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego.
Wnioski można już składać.