Wiadomości

Dzień dobry we Wrocławiu | odcinek 48

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka „Dzień dobry we Wrocławiu”

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 35

Rafał Dutkiewicz zaprasza na Psie Pole, a konkretnie – do FAMY. To niezwykłe miejsce tuż przy Rynku. To Centrum Biblioteczno – Kulturalne – inspirujące wydarzenia, sale prób i wystawy, festiwale i widowiska teatralne, a nawet cyrkowe.

Studenci i mistrzowie na scenie Opery

Już w niedzielę, 13 czerwca studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu połączą swoje siły z profesjonalnymi muzykami Opery Wrocławskiej w repertuarze Mozarta i Schönberga. Po samym wydarzeniu odbędzie się wernisaż prac Poli Dwurnik.

Praca dla studenta na wakacje. Gdzie szukać?

Lato to okres urlopowy, ale także moment, w którym studenci mogą sobie dorobić. Możliwości znalezienia pracy na wakacje jest sporo, również ze względu na to, że jest to sezon wyjazdów, więc w wielu miejscach potrzeba rąk do pracy.

Lekcja ekologii w wykonaniu licealistki

Maya ma 17 lat i przygotowuje się do matury międzynarodowej. Oprócz tego gra na pianinie, interesuje się ceramiką. W tym wszystkim bacznie obserwuje otaczającą ją rzeczywistość z niezwykłą ekologiczną wrażliwością.

Dzień Patrona i nowy krasnal w SP nr 43

Sport, zabawa dużo uśmiechu i wspomnienia członków Kabaretu Elita. Tak właśnie Szkoła Podstawowa nr 43 we Wrocławiu świętowała Dzień Patrona – Jana Kaczmarka.

Piłkarski Śląsk Wrocław powołał fundację

Piłkarski Śląsk Wrocław powołał do życia fundację, która ma przede wszystkim
wyrównywać szanse wśród młodzieży, ale i promować aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Znajdujemy się na stadionie Wrocław, gdzie ten dźwięk nie jest przypadkowy – właśnie trwa wymiana murawy dla pierwszego zespołu.

Zmiany w ruchu na pl. Dominikańskim. Remont tunelu północnego

Wraz z początkiem czerwca pełną parą ruszył remont tunelu samochodowego pod pl. Dominikańskim, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Prace budowlane rozpoczęły się tutaj w nocy z 5 na 6 czerwca. Podzielono je na dwa etapy.

Nowy uczeń mops Drops! Wrocław pierwszym miastem z programem “Pies w szkole”

Pies w szkole? Tak, to możliwe. Tutaj możecie państwo poznać nowego ucznia szkoły podstawowej przy ulicy Górnickiego we Wrocławiu. Jest to mops Drops, a uczniowie podkreślają, że ten pies ma moc terapeutyczną.

Odra Centrum otwarte! Jedyne takie miejsce we Wrocławiu

Odra Centrum, czyli miejsce spotkań na Odrze zostało otwarte. Można tu wypożyczyć kajaki, posprzątać rzekę i dowiedzieć się bardzo wiele na temat Odry. Jest to miejsce edukacyjne, gdzie także można się napić kawy, czy posłuchać koncertu na żywo.