Wiadomości

LSSE: powstał Zachodni Klaster Elektromobilności

Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest około 30 tysięcy samochodów elektrycznych. To gałąź gospodarki, która stale się rozwija, dlatego Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z partnerami powołała Zachodni Klaster Elektromobilności, który ma zwiększyć potencjał tego sektora.

Wirtualna rzeczywistość na UM we Wrocławiu. Nowa jakość szkolenia przyszłych medyków

Centrum Symulacji Medycznej UM we Wrocławiu powstało 5 lat temu i od 5 lat uczeni są tutaj studenci medycyny i ratownicy medyczni. To zupełnie inna, nowa jakość leczenia, ale w czasie tych 5 lat powstały nowe, innowacyjne systemy i teraz czas na wirtualną rzeczywistość.

Poloneza czas zacząć – wrocławscy maturzyści tańczyli na Rynku

To już tradycja. Na wrocławskim Rynku od 22 lat organizowany jest „Polonez dla Fredry”. Tradycja mówi, że każdy maturzysta, który tanecznym krokiem przejdzie wokół Rynku śpiewająco zda maturę. Teraz czas na pamiątkowe zdjęcie i matura, która będzie formalnością.

Dolnośląskie Centrum Sportu Polana Jakuszycka miejscem badań dla naukowców z AWF Wrocław

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu podpisała porozumienie o współpracy z Dolnośląskim Parkiem Innowacji i Nauki. Dzięki temu naukowcy będą mogli prowadzić różnego rodzaju badania w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. W przyszłości posłuży to zarówno studentom uczelni, jak również sportowcom i turystom.

Syców: XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie

Od dwudziestu lat sycowianie na różne sposoby pomagają i wspierają rodaków, którzy mieszkają na Wschodzie. Co roku w Sycowie w tym celu jest organizowany ogólnopolski koncert charytatywny. Tym razem z okazji XX jubileuszowej edycji do Sycowa zawitał Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, a wśród zaproszonych gości była również delegacja z Ukrainy.

Tańce i wspólna zabawa – do gminy Długołęka powróciły “Bale seniora”

Głośna muzyka, uśmiechy na twarzy, wspólna zabawa, a najważniejsze są tańce – po prawie dwuletniej przerwie spowodowaną pandemią do gminy Długołęka powróciła niesamowita impreza „Bal seniora”. Trzeci taki bal w tym roku odbył się w Brzeziej Łące, z czego seniorzy są bardzo zadowoleni.

31. Finał WOŚP – święto społecznej solidarności

Jest tylko jeden taki dzień w roku. Dzień, w którym mimo że nie świeci słońce, jest pochmurno i zimno, to robi się ciepło i radośnie. To finał WOŚP. Już po raz 31. zagrała orkiestra i teraz jest letnia zadyma w środku zimy i zbierane są pieniądze na szczytny cel – na walkę z sepsą. Na chorobę, która zabija i dużych i małych. Po raz pierwszy Orkiestra zbiera pieniądze dla dorosłych i dla dzieci.

Wrocław: Mosty Pomorskie już przejezdne

Na ten moment czekali wszyscy wrocławianie. Już oficjalnie Mosty Pomorskie zostały otwarte. W nocy z 29 na 30 stycznia został wprowadzony tutaj ruch samochodowy i komunikacji miejskiej.

Bezpartyjni Samorządowcy wystartują w wyborach parlamentarnych! Chcą zmian w Kodeksie wyborczym

Bezpartyjni Samorządowcy ogłosili start w wyborach parlamentarnych. Zaproponowali zmiany w Kodeksie wyborczym tak, aby dać szansę obywatelom, na to, by więcej z nich mogło wystartować do parlamentu. Samorządowcy podkreślają, że będą stać między partiami politycznymi.

Młodzieżowe Sieci Bezpieczeństwa. Okrągłe stoły bezpieczeństwa psychologicznego

Ostatnimi czasy coraz więcej osób, zwłaszcza młodych, boryka się z różnego rodzaju problemami, które są związane ze zdrowiem psychicznym. Głównie przyczyniły się do tego lata pandemii i izolacja. W związku z tym Komisja Europejska wspólnie z Fundacją GrowSpace postanowiła uruchomić tzw. młodzieżowe Sieci Bezpieczeństwa w ośmiu miastach zachodniej Polski.