Wiadomości

DISE: Energia powinna być czysta, tania i dostępna

Współpraca między krajami i firmami, a także wsparcie rządowe to podstawa do tego, aby móc się rozwijać i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w kraju i w Europie. To jeden z wniosków wynikających ze spotkań w ramach VIII Kongresu Energetycznego DISE.

Naukowcy UE badają jedzenie przyszłości. Owady zastąpią mięso?

Ten materiał wielu z państwa może się nie spodobać – nie ze względu na jego treść, ale na nieprzyjemne dla miłośników mięsa fakty. Produkcja przemysłowa jest najbardziej niekorzystnym i nieopłacalnym sposobem karmienia ludzi. Naukowcy wiedzą, że konieczna jest alternatywa i to nie tylko roślinna, dlatego Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu prowadzi badania dotyczące jadalnych owadów.

Jeleniogórski Budżet Obywatelski. Kiedy głosowanie?

Jeleniogórski Budżet Obywatelski od 8 lat zmienia miasto tak, jak chcą tego mieszkańcy. Interaktywne Centrum Edukacji Przeciwpożarowej to jeden z efektów, który pokazuje dzieciom, jak zachować się w sytuacji różnych zagrożeń.

Jelenia Góra: droższa energia koszmarem samorządów

Wzrost cen energii najbardziej uderza w samorządy, które muszą szukać oszczędności. Opłaty za energię potrafią być nawet 10-krotne większe. Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak zdradza, że to wszystko najbardziej odczują mieszkańcy.

DISE: Suwerenność energetyczna filarem bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji – to tytuł VII Kongresu Energetycznego DISE. Temat dnia została „suwerenność energetyczna”, czyli jak się uniezależnić od dostaw energii z innych krajów.

Miejskie stypendia “PROMOVERE TALENTA” 2022 dla zdolnych uczniów wręczone

Ponad 300 zdolnych uczniów i uczennic z wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymało stypendia, dyplomy i wyróżnienia w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – PROMOVERE TALENTA”. W auli XIV LO we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala. W tym roku była to już 18. edycja programu, który wspiera młodych.

Dni Zero na PWR. Studenci pierwszego roku poznają kampus

Pierwsze dni na uczelni często są ekscytujące i stresujące, dlatego Samorząd Studentów Politechniki Wrocławskiej przygotował Dni Zero. Kilka dni przed rozpoczęciem roku akademickiego, starsi koledzy oprowadzają młodszych po uczeni i mieście.

Gdzie składać wniosek o dodatek węglowy w Jeleniej Górze?

Mieszkańcy Jeleniej Góry mogą składać wniosek o dodatek węglowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Do tej pory zgłoszono 3,8 tys. wniosków, a można je składać do 30 listopada.

MPK Wrocław prowadzi remont na ul. Świdnickiej. Do kiedy potrwa?

24 września w ramach #TORYwolucji wrocławskie MPK rozpoczęło remont wzdłuż ul. Świdnickiej. W tej chwili obowiązuje tutaj zmiana organizacji ruchu, dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych. W ramach tego zadania zostanie wymienione torowisko, a sam remont potrwa do listopada.

Mieszkańcy gminy Kobierzyce dostali laptopy w ramach programu Granty PPGR

W ramach projektu Cyfrowa Gmina Granty PPGR w gminie Kobierzyce rozdano nowe laptopy. Program ten obejmuje członków rodzin byłych pracowników PGRów, którzy mogli wnioskować o takie nowe urządzenia. Łącznie gmina Kobierzyce dostała dofinansowanie na 448 komputerów, które ułatwią dzieciom i wnukom byłych pracowników PGR-ów dostęp do internetu, a w razie potrzeby też do nauki zdalnej.