Widowisko operowo-baletowe „Opera fantastica. Legenda kwiatu paproci”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Nad zalewem w Sulistrowicach odbyło się niecodzienne i magiczne wydarzenie. Było to widowisko, które zostało przygotowane przez Operetkę Wrocławską w ramach 3. Wielkiego Finału Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego.

„Opera Fantastica” czyli legenda kwiatu paproci. Wymarzone miejsce, ponieważ znajdujemy się w masywie Ślęży na terenie zalewu Sulistrowickiego, czyli w takim miejscu, gdzie od wieków przetrwały tradycje puszczania wianków do wody, gdzie wróżono, poszukiwano tego mistycznego kwiatu paproci, którego do tej pory nikomu nie udało się odnaleźć, ale postanowiliśmy, że na Wielki Finał 3. Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego przygotujemy dla wszystkich mieszkańców właśnie taką niespodziankę, czyli spektakl operowo-baletowy – mówi Maciej Michałkowski, stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

Będziecie występować? 

-Tak. Wieśniarki będziemy.

-Jako ślężanki, albo jako kumy. 

Kumy ślężanki. Będziemy śpiewały, wiły wianki i potem rzucały je do wody, a potem na finał z pochodniami wyjdziemy na same zakończenie. Będziemy spalać ten kwiat paproci. 

-To jest jakaś taka grupa zorganizowana?

To jest wrocławski chór seniora przy Operetce Wrocławskiej – mówią członkinie chóru seniora przy Operetce Wrocławskiej.

Mimo niezbyt sprzyjających warunków pogodowych wydarzenie się odbyło, a mieszkańcy licznie się zgromadzili nad zalewem w Sulistrowicach, aby podziwiać plenerowe widowisko.

Zawsze bardzo tłumnie mieszkańcy uderzają na występy Operetki Wrocławskiej. Tak że tym razem mimo takiej pogody, nie zawiedli. Siedzieli z parasolami, czekali aż pogoda się uspokoi. Na szczęście się uspokoiła – mówi Grzegorz Waksmundzki, radny powiatu wrocławskiego.

-Skąd pani się dowiedziała, że będzie tu takie widowisko? 

Z koła gospodyń, z Imbramowic panie dały mi zaproszenie, ogłoszenie i po prostu zaprosiły nas.

Widzę, że pogoda nie przeszkodziła. Nie przeszkodziła, nie.

-Śledzimy na Facebooku, śledzimy te strony Operetki Wrocławskiej i praktycznie jesteśmy na każdym występie, co się da, tutaj w promieniu 25 km. Ogólnie te występy są bardzo przyjemne, bardzo ładne, aż miło posłuchać po prostu.

Śledzimy, nasz klub śledzi. Klub Seniora „Złota Jesień” z Czernicy. 

Co państwo sądzicie o takim pomyśle, o takim widowisku? 

-Fajne jest.

-Bardzo się cieszymy, że coś takiego istnieje, że możemy przyjechać, pooglądać – mówią mieszkańcy.

Dzisiaj mamy 41 osób. Przywieźliśmy autobusem. Czasami bywa, że jest więcej. I jak są takie spektakle różne, to bardzo chętnie korzystamy z tego, bo to jest dla nas ważne. Wreszcie ludzie mają czas, żeby skorzystać z kultury – mówi Ewa Król, prezes Klubu Seniora „Złota jesień” w Czernicy.

Widowisko odbyło się 21 czerwca, a wstęp na nie był darmowy. Podczas spektaklu można było usłyszeć muzykę Moniuszki,  Dworzaka i innych wybitnych kompozytorów. 

Do naszego grona specjalnie na to wydarzenie dołączyła znakomita mezzosopranistka Renata Dobosz, balet Teatru Scena Kamienica, statyści, członkinie Wrocławskiego Chóru Seniora przy Operetce Wrocławskiej – mówi Maciej Michałkowski, stowarzyszenie Operetka Wrocławska.

W ramach tegorocznej edycji Muzycznego Festiwalu Powiatu Wrocławskiego łącznie odbyło się 17 wydarzeń, które odwiedziło kilka tysięcy osób.

Zobacz również

Już w piątek o godzinie 19:20 zapraszamy na premierową emisję naszego nowego programu „W trosce o świat”. W pierwszym odcinku nowej ekologicznej serii opowiemy o wrocławskich autobusach elektrycznych, klastrach energii oraz stacjach wymiany baterii w komercyjnych pojazdach elektrycznych. Zapraszamy do oglądania.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy