Więcej kandydatów na wrocławskich uczelniach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocław co roku przyciąga dużą liczbę studentów. Życie akademickie tętni tutaj na kilku uczelniach. Wielkimi krokami zbliża się kolejny rok akademicki. Podczas tegorocznej rekrutacji kandydatów było zdecydowanie więcej.

Studenci od dawna chętnie wybierają Wrocław jako miasto, w którym będą się uczyć. Tym razem nie było inaczej. Na Politechnice Wrocławskiej jak co roku największą popularnością cieszyły się informatyka stosowana i algorytmiczna, cyberbezpieczeństwo lub inżynieria systemu.

Obserwujemy taki trend, że mimo malejącej z roku na rok liczby maturzystów, to co roku odnotowujemy coraz większe zainteresowanie naszą ofertą. W tym roku ponad 8100 osób więcej zgłosiło się na nasze kierunki, co przełożyło się na liczbę zgłoszeń ponad 17 tysięcy – mówi Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Podczas rekrutacji dla kandydatów pojawiło się kilka nowości, na przykład lotnictwo i kosmonautyka oraz odnawialne źródła energii. Nowe kierunki studiów na Politechnice Wrocławskiej również znalazły się w kręgu zainteresowania maturzystów.

No duży skok zaliczyły na pewno lotnictwo i kosmonautyka i odnawialne źródła energii, bo w zeszłym roku mieliśmy zero kandydatów, bo tych kierunków nie było, a w tym roku mamy bardzo duże zainteresowanie, ponieważ pierwszy raz te kierunki uruchomiliśmy, a z uwagi, że nowe kierunki cieszą się zawsze zainteresowaniem, także w tym wypadku również tak było – dodaje Mateusz Przygoda z Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Rekord padł jeśli chodzi o liczbę kandydatów na studia na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym roku w internetowym systemie zarejestrowało się aż 31 tysięcy osób.

W ubiegłym roku, jak sobie przypominam, to było 27 tysięcy, więc o 4 tysiące ten rekord został pobity. No i liderem rankingu popularności kierunków jest psychologia. Tutaj aż 30 kandydatów na jedno miejsce, więc bardzo bardzo dużo. W zeszłym roku na psychologię o jedno miejsce starały się 23 osoby, więc tutaj jest znaczny wzrost – wyjaśnia Agata Sałamaj z Biura ds. Promocji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dużo chętnych jest także na prawo, komunikację wizerunkową, ale także koreanistykę lub genetyke i biologię eksperymentalnę. Uniwersytet Wrocławski jako jedna z dziesięciu uczelni w kraju, a jedyna we Wrocławiu ma status uczelni badawczej.

Taka, która stawia na jakość badań naukowych. Taka, która ma dużo do zaoferowania kandydatom, na przykład zajęcia z wykładowcami z zagranicznych uniwersytetów, stypendia. Tutaj mamy takie stypendium „Młody badacz”, czyli milion złotych dla studentów pierwszego roku do rozdania – zaznacza Agata Sałamaj z Biura ds. Promocji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ci kandydaci, którym nie udało się w pierwszej turze, mogą spróbować swoich sił podczas kolejnego etapy rekrutacji. Szczegóły oraz terminy podane są na stronach poszczególnych uczelni.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy