Więcej testów i pieniądze dla szpitali

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Władze województwa dolnośląskiego przekażą ponad 40 milionów złotych szpitalom i i pogotowiu ratunkowemu. Pieniądze mają pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

Po konsultacjach z poszczególnymi placówkami najwięcej, bo 16 milionów, zostanie przeznaczonych na zakup środków ochrony osobistej. Kupione zostaną także 4 karetki pogotowia, 60 respiratorów. 

– Zagwarantowaliśmy dość duży poziom elastyczności, bo wszyscy wiemy, że ta sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Zatem jest dopuszczona możliwość przesuwania tych środków, bo tylko takie działanie może dac naszym placówkom jak najwięcej narzędzi do dostosowania się do sytuacji – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Wojewódźwa Dolnośląskiego.

Oprócz tego samorząd województwa przeznaczył ponad 1,5 miliona złotych na sprzęt i testy do diagnostyki koronawirusa. Na Dolnym Śląsku obecnie wykonuje się ich najwięcej w kraju, a to nie koniec. 

– Jeżeli odpowiednio ochronimy tych, który pracują w polu walki z koronawirusem i oni będą odpowiednio zabezpieczeni, wtedy wszyscy będzie bardziej spokojniejsi, że będzie miał nas kto zajmować i nas leczyć – dodaje Cezary Przybylski, Marszałek Wojewódźtwa Dolnośląskiego.

Na piątkowej konferencji marszałek Cezary Przybylski zapowiedział, że laboratorium z Drezna pomoże w diagnozowania koronawirusa u mieszkańców województwa dolnośląskiego. Dzięki współpracy z zachodnimi sąsiadami będzie można wykonać dziennie o 200 testów więcej.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy