Więcej zieleni w centrum miasta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zakończył się pierwszy etap pracy przy budowie skweru w centrum Wrocławia. Nowo powstała zielona przestrzeń znajduje się tuż obok Muzeum Architektury i Panoramy Racławickiej.

Nowy skwer jeszcze do niedawna był parkingiem i zajmowały go wyłącznie samochody. Teraz ma być dla ludzi, a znajdujące się tam ławeczki i zieleń mają sprzyjać spacerom i rekreacji, a także być placem do spotkań oraz wydarzeń społecznych i kulturalnych.

Mamy tutaj przestrzeń, która będzie służyła wszelkim działaniom społecznym na pikniki czy różnego rodzaju wydarzenia. Ten skwer będzie łączył w sobie wiele funkcji, ale przede wszystkim będzie to miejsce oddechu i spokoju dla mieszkańców miasta — mówi Jolanta Niezgodzka, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stare Miasto.

Zielony plac w centrum miasta to również przestrzeń stworzona z myślą o łagodzeniu skutków zmian klimatycznych.

Mamy drzewa, mamy krzewy, mamy byliny, również domki dla owadów, więc wszystkie te warunki zostały tu spełnione. Zachowaliśmy maksymalną ilość drzew, które już tutaj były i uzupełniliśmy je o nowe sadzonki — dodaje Katarzyna Szymczak-Pomianowska, Dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju.

Nowa zielona przestrzeń niedługo otrzyma również tabliczkę z nazwą. Wiadomo już jednak, że skwer będzie Skwerem Wrocławianek. Jak podkreśla Jacek Sutryk, sam Wrocław jest miastem kobiet, a wiele z nich zapisało się w historii stolicy Dolnego Śląska. 

Ustaliliśmy, że to miejsce dedykujemy właśnie wszystkim wrocławiankom – tym, których już wśród nas nie ma, tym które są i tym które będą — dopowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Skwer Wrocławianek to kolejna przestrzeń zieleni w centrum miasta, która, tak jak i znajdujący się niedaleko Bulwar Dunikowskiego, ma służyć mieszkańcom Wrocławia do spotkań i wypoczynku. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy