Wiecha na dachu Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Budowa trwa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy na dachu nowej części budynku Starostwa Powiatowego we Wrocławiu. Inwestycja rozpoczęła się rok temu i do sierpnia ma być oddana, tak żeby mieszkańcy mogli korzystać z nowej części we wrześniu lub październiku. Powiat wrocławski prężnie się rozwija, dlatego rozbudowanie siedziby było koniecznością.

To ważna inwestycja dla rozwoju powiatu wrocławskiego, bo z roku na rok przybywa mieszkańców, dlatego konieczna była rozbudowa siedziby. Gotowe są już cztery piętra, trwają kolejne prace. Symbolicznie na dachu postawiono wiechę – wieniec z kolorowymi wstążkami i gałązkami.

Jak rozmawiamy z wykonawcami, to termin wykonania tego budynku i rozbudowy siedziby Starostwa Powiatowego we Wrocławiu jest realizowany w terminie. W związku z tym, zgodnie z umową, na koniec sierpnia powinien ten budynek zostać nam oddany jako Starostwu Powiatowemu. W tym momencie my rozpoczniemy prace związane z odbiorem tego budynku – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Rozbudowa siedziby starostwa wynika z tego, że przybywa mieszkańców powiatu wrocławskiego, a co za tym idzie – coraz więcej mieszkańców potrzebuje załatwić określone sprawy w urzędzie.

W momencie kiedy budowaliśmy tę pierwszą część, mieszkańców powiatu wrocławskiego było w granicach 120-130 tysięcy. W tej chwili zgodnie ze statystykami – wynika to ze strategii rozwoju powiatu wrocławskiego – mamy mieszkańców około 250 tysięcy. To nawet nie jest wzrost o 100 procent, tylko ponad to – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Zwiększa się liczba pojazdów, więc Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób. Koszt inwestycji to 27 milionów złotych, ale jak podkreśla starosta Roman Potocki, część środków będzie pochodzić z zewnątrz. 3 miliony zostały już pozyskane, powiat wrocławski będzie składał również wnioski do programu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, z którego może uda się pozyskać między 6 a 10 milionów złotych.

Są takie kuriozalne sytuacje, że na przykład – przez trzy miesiące mamy kontrolę z Regionalnej Izby Rachunkowej, państwo pracują hybrydowo, mamy też kontrolę z Urzędu Wojewódzkiego, który nam sprawdza geodezję – dzisiaj jest tak mało pomieszczeń, że nie mamy gdzie tych kontrolujących, którzy przychodzą do nas, posadzić. Według mnie to była bardzo trafna, dobra decyzja i fakt realizacji przez rok powoduje, że za chwilę chociażby Wydział Komunikacji się poprawi. Ci wszyscy, którzy przychodzą do nas i załatwiają sprawy w Wydziale Komunikacji, wiedzą, że to jest małe pomieszczenie, w którym tłoczą się mieszkańcy. Nowy Wydział Komunikacji, który za chwilę będzie otwarty, będą to przeszklone pomieszczenia, które spełniają wymogi XXI wieku – podsumowuje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.

Zobacz również

Wrocław zaraz po Warszawie miał jeden z największych wyników, jeśli chodzi o frekwencje w wyborach do Europarlamentu. W stolicy Dolnego Śląska głosowało około 50% osób uprawnionych. To o 10% więcej niż średnia krajowa. Sześciu europosłów trafi do Parlamentu Europejskiego z okręgu numer 12. Okręg numer 12 obejmuje Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Dwóch europosłów będzie z koalicji obywatelskiej, dwóch z PiSu, jeden z Konfederacji i jeden z Lewicy. Czy taki wynik wyborów oraz frekwencja zaskoczyła ekspertów?

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy