Wieczór z operetką w ramach Dni Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dni Seniora to cały miesiąc różnych wydarzeń. Wśród nich nie zabrakło także tych muzycznych. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprosiła seniorów na wyjątkowy koncert w klimacie francuskim, wiedeńskim i węgierskim.

– W zeszłym roku przygotowaliśmy trzy gale operetkowe. Świętowaliśmy 65-lecie istnienia sceny operetkowej we Wrocławiu. Jak dobrze wiemy, od kilkunastu lat nie mamy takiego teatru, który prezentowałby tylko takie dzieła operetkowe. Nasze stowarzyszenie chce podtrzymać tę tradycję – mówi Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. 

Naczelna Ogranizacja Techniczna, dawne Kino Atom za kilka miesięcy ma zostać domem Operetki Wrocławskiej, która teraz nie ma swojej siedziby. 

– Chcemy co roku przygotowywać takie gale, podkreślając to, że operetka we Wrocławiu ma się świetnie. Mamy potężny dorobek dzieł, które możemy prezentować. Teraz w oparciu o Dni Seniora, chcemy zadbać o tę publiczność – dodaje Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. 

Koncert Operetkowy w ramach Dni Seniora miał przypomnieć mieszkańcom Wrocławia utwory z ich młodości, które dobrze znają. Sami artyści podkreślają, że ich koncerty cieszą się sporą popularnością.

– To jest ich młodość. Za ich czasów operetka we Wrocławiu gościła na stałe. Od jakiś 15 lat tego nie ma, a oni za tym tęsknią. Staramy się wypełniać tę lukę – dodaje Tomasz Maleszewski, artysta Operetki Wrocławskiej. 

Myślę, że brakuje takich miejsca jak siedziba operetki we Wrocławiu. Wielu seniorów zdradza nam, że już nigdzie tego nie grają, tylko u nas mogą to usłyszeć. Mamy bardzo dużo odbiorców – uzupełnia Damian Domalewski, artysta Operetki Wrocławskiej. 

Ludzie tęsknią i są mocno spragnieni tej muzyki. Mamy nadzieję na wskrzeszenie ducha operetki we Wrocławiu – podsumowuje Liza Wesołowska, artystka Operetki Wrocławskiej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy