Wieczór z operetką w ramach Dni Seniora

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Dni Seniora to cały miesiąc różnych wydarzeń. Wśród nich nie zabrakło także tych muzycznych. Stowarzyszenie Operetka Wrocławska zaprosiła seniorów na wyjątkowy koncert w klimacie francuskim, wiedeńskim i węgierskim.

– W zeszłym roku przygotowaliśmy trzy gale operetkowe. Świętowaliśmy 65-lecie istnienia sceny operetkowej we Wrocławiu. Jak dobrze wiemy, od kilkunastu lat nie mamy takiego teatru, który prezentowałby tylko takie dzieła operetkowe. Nasze stowarzyszenie chce podtrzymać tę tradycję – mówi Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. 

Naczelna Ogranizacja Techniczna, dawne Kino Atom za kilka miesięcy ma zostać domem Operetki Wrocławskiej, która teraz nie ma swojej siedziby. 

– Chcemy co roku przygotowywać takie gale, podkreślając to, że operetka we Wrocławiu ma się świetnie. Mamy potężny dorobek dzieł, które możemy prezentować. Teraz w oparciu o Dni Seniora, chcemy zadbać o tę publiczność – dodaje Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska. 

Koncert Operetkowy w ramach Dni Seniora miał przypomnieć mieszkańcom Wrocławia utwory z ich młodości, które dobrze znają. Sami artyści podkreślają, że ich koncerty cieszą się sporą popularnością.

– To jest ich młodość. Za ich czasów operetka we Wrocławiu gościła na stałe. Od jakiś 15 lat tego nie ma, a oni za tym tęsknią. Staramy się wypełniać tę lukę – dodaje Tomasz Maleszewski, artysta Operetki Wrocławskiej. 

Myślę, że brakuje takich miejsca jak siedziba operetki we Wrocławiu. Wielu seniorów zdradza nam, że już nigdzie tego nie grają, tylko u nas mogą to usłyszeć. Mamy bardzo dużo odbiorców – uzupełnia Damian Domalewski, artysta Operetki Wrocławskiej. 

Ludzie tęsknią i są mocno spragnieni tej muzyki. Mamy nadzieję na wskrzeszenie ducha operetki we Wrocławiu – podsumowuje Liza Wesołowska, artystka Operetki Wrocławskiej.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy