– W zeszłym roku przygotowaliśmy trzy gale operetkowe. Świętowaliśmy 65-lecie istnienia sceny operetkowej we Wrocławiu. Jak dobrze wiemy, od kilkunastu lat nie mamy takiego teatru, który prezentowałby tylko takie dzieła operetkowe. Nasze stowarzyszenie chce podtrzymać tę tradycję – mówi Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska.
Naczelna Ogranizacja Techniczna, dawne Kino Atom za kilka miesięcy ma zostać domem Operetki Wrocławskiej, która teraz nie ma swojej siedziby.
– Chcemy co roku przygotowywać takie gale, podkreślając to, że operetka we Wrocławiu ma się świetnie. Mamy potężny dorobek dzieł, które możemy prezentować. Teraz w oparciu o Dni Seniora, chcemy zadbać o tę publiczność – dodaje Maciej Michałkowski, dyrektor Stowarzyszenia Operetka Wrocławska.
Koncert Operetkowy w ramach Dni Seniora miał przypomnieć mieszkańcom Wrocławia utwory z ich młodości, które dobrze znają. Sami artyści podkreślają, że ich koncerty cieszą się sporą popularnością.
– To jest ich młodość. Za ich czasów operetka we Wrocławiu gościła na stałe. Od jakiś 15 lat tego nie ma, a oni za tym tęsknią. Staramy się wypełniać tę lukę – dodaje Tomasz Maleszewski, artysta Operetki Wrocławskiej.
– Myślę, że brakuje takich miejsca jak siedziba operetki we Wrocławiu. Wielu seniorów zdradza nam, że już nigdzie tego nie grają, tylko u nas mogą to usłyszeć. Mamy bardzo dużo odbiorców – uzupełnia Damian Domalewski, artysta Operetki Wrocławskiej.
– Ludzie tęsknią i są mocno spragnieni tej muzyki. Mamy nadzieję na wskrzeszenie ducha operetki we Wrocławiu – podsumowuje Liza Wesołowska, artystka Operetki Wrocławskiej.