Wielkanoc w liczbach – 95 kierowców nietrzeźwych. Mandaty za maseczki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Statystyki z dolnośląskich dróg są przerażające. W świąteczny długi weekend od piątku do poniedziałku za kierownicę wsiadło 95 nietrzeźwych kierowców.

– W dalszym ciągu ta brawura w połączeniu z alkoholem powodują to, że mamy tragedie na drogach. Ten okres w porównaniu z ubiegłymi świętami był bardzo podobny – mówi podkom. Wojciech Jabłoński, zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Lekarze i specjaliści podkreślają, że obecnie najważniejsze jest przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Niestety wiele osób nadal ich nie przestrzega. Policjanci w całej Polsce w święta wystawili ponad 12 tys. mandatów za brak maseczek. Kontrolowali hotele, restauracje, siłownie, kościoły, ale też parki, bulwary i inne miejsca spacerów.

– Policjanci oczywiście w każdej takiej sytuacji reagowali zgodnie z obowiązującymi przepisami – podkreśla podkom. Wojciech Jabłoński, zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

– Przypominam, że za nie noszenie maseczek możemy dostać mandat w wysokości do 500 złotych. My wolelibyśmy nie wystawiać tych mandatów i żeby epidemii nie było, ale niestety jest – podkreśla sierż. szt. Dariusz Rajski, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

– Powrót do normalności jest w dużej mierze uwarunkowany naszą odpowiedzialnością indywidualną, ale także społeczną – mówi prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog USK we Wrocławiu.

Epidemiolodzy podkreślają, że noszenie maseczek podczas pandemii to nasz obowiązek.

– Ta maska stała się dla mnie drugą naturą. My przewidywaliśmy, że ta pandemia nie skończy się w 2-3 miesiące. W związku z czym kwestia stosowania maseczek tak długo będzie istotna, jak szybko nie ograniczymy transmisji wirusa – dodaje prof. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog USK we Wrocławiu.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy