Wielkanocne babki rozdane Ukraińcom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Te święta z pewnością będą dla nich wyjątkowe. Wojna w Ukrainie nieustannie spędza sen z powiek Ukraińcom, dlatego Wrocław cały czas działa i mobilizuje się do pomocy. Fundacja św. Jadwigi rozdawała świąteczne babki, by na ich twarzach choć na chwilę zagościł uśmiech.

– Szczególne święta i trudno będzie nawet powiedzieć „Wesołych świąt”. Chyba raczej wszyscy powiemy „Marzymy o pokoju” i tego życzymy. Także bezpiecznego powrotu do Ukrainy za jakiś czas. Tego życzymy, przekazując dziś symboliczne dary od Wrocławia – mówi Dorota Feliks, dyrektor WCRS-u.

Fundacja Dortumndzko-Wrocławsko-Lwowska od początku wojny mocno włącza się w działania pomocowe. Na co dzień w obserwatorium społecznym działa punkt, do którego przychodzą Ukraińcy po najpotrzebniejsze rzeczy takiej jak środki higieny, kosmetyki. Przed świętami w punkcie przy św. Marcina 4 rozdawano także symbol Wielkanocy, czyli babki. 

– Chcieliśmy przybliżyć im te nasze święta. Zaprosiliśmy też księdza biskupa Włodzimierza Juszczaka z kościoła grekokatolickiego, który pobłogosławił zebrane dary i złożył życzenia. Chcieliśmy im pokazać, że o nich pamiętamy razem z miastem Wrocław i sponsorami, którzy hojnie dołożyli się do naszej zbiórki – dodaje Kazimierz Pabisiak, prezes Fundacji Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej. 

To jest to miejsce, które pomaga przez wszystkie dni tygodnia. Jest tutaj naprawdę wszystko, co jest niezbędne do funkcjonowania. Wszystko dla mieszkających we Wrocławiu Ukraińców – mówi Jarosław Krauze, radny rady miejskiej Wrocławia. 

Jedzenie, kosmetyki to nie wszystko. Tutaj można uzyskać pomoc doradczą, mentalną, a to dziś niesłychanie ważne – podsumowuje Dorota Feliks, dyrektor WCRS-u.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy