Wielkanocne swojskie specjały prosto z Krośnic

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mieszanie, miksowanie, pieczenie. Dużo się dzieje w Krośnicach. Pracowniczki CETS-u przygotowują wielkanocne specjały dla wszystkich, którzy chcieliby skosztować swojskiego mazurka, czy babeczki. Wielkanocne wypieki są tworzone z sercem i to czuć!

– Mamy babeczki, mazurki i będzie jeszcze tego o wiele więcej. Cały czas wszystko przygotowujemy. Zapraszamy wszystkich! Jest smacznie, swojsko i domowo – mówi Maria Maryjowska, pracowniczka CETS-u w Krośnicach.

CETS, czyli Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowe w Krośnicach z powodu pandemii jest zmuszone do zawieszenia swojej działalności, jednak pracownicy tego miejsca nie poddają się i przygotowują ofertę gastronomiczną z okazji świąt Wielkanocnych. Oprócz tego przygotowują także posiłki z sercem nie tylko od święta.

– Prowadzimy ofertę cateringową dla osób, które chciałyby zorganizować jakąś uroczystość domową. Wszystko zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Nie jesteśmy takim typowym Domem Kultury w Krośnicach. Cały czas jednak ubolewamy, że te nasze spotkania z Klubami Seniora nie mogą się odbywać – mówi Krystian Okoń, dyrektor CETS-u w Krośnicach.

CETS zorganizował jednak również drobne upominki dla seniorów. Są to ręcznie robione ozdoby.

– Dekoracje te zawieziemy bezpośrednio do seniorów, którzy są członkami Klubu Seniora. Tutaj dziewczyny kończą ozdoby. Mamy króliczki i inne świąteczne dekoracje – podkreśla Krystian Okoń, dyrektor CETS-u w Krośnicach.

– Takie czynności bardzo mnie uspokajają, więc cieszę się, że mogę się włączyć w pomoc i jeszcze coś zrobić dla innych – mówi Izabela Trzcińska, pracowniczka CETS-u w Krośnicach.

Ozdoby dla seniorów, a specjały świąteczne z Krośnic czekają na smakoszy. Informacje na temat oferty gastronomicznej można znaleźć także na stronie i Facebooku CETS-u w Krośnicach.

– Oferta świąteczna działa do 26 marca. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Krośnice, czy powiatu Milickiego – dodaje Krystian Okoń.