Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ulicami Wrocławia przeszła kolorowa i radosna parada. Wzięli w niej udział dzieci i wolontariusze, którzy uczestniczą w tegorocznej edycji projektu „Lelenfant”. Podczas parady uczestnicy zapraszali wrocławian do wzięcia udziału w Wielkim Spektaklu Międzynarodowym, który będzie podsumowaniem tegorocznej edycji projektu „Lelenfant”. Tym razem odbędzie się on 30 sierpnia o godzinie 18.00 na Dużej Scenie Teatru Polskiego im. Jerzego Grzegorzewskiego.

Projekt „Lelenfant” to druga edycja pod tą nazwą, ale tak naprawdę już od 13 lat organizujemy we Wrocławiu unikalne, wyjątkowe spotkania dzieci i młodzieży z całego świata, gdzie pretekstem do spotkania jest sztuka. Dzieci przyjeżdżają i wymieniają się między sobą różnymi formami artystycznymi, teatralnymi i przede wszystkim cyrkowymi, tańcami tradycyjnymi, więc mamy tutaj pomieszanie nowoczesnej sztuki z tradycyjną i dzieci wspólnie przez dwa tygodnie tworzą wielki spektakl finałowy, który jest czymś unikalnym w skali światowej – mówi Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń, Sztuka, Edukacja”. 

Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant jest tworzony metodą dzieci uczą dzieci. 

W tym roku pracujemy na Pilczycach w ośrodku dla dzieci niesłyszących i tam w sali gimnastycznej, dzięki uprzejmości dyrekcji, możemy prowadzić próby do spektaklu. Całość prowadzona jest przez szóstkę reżyserów i reżyserek związanych z Wrocławiem. Jest to międzynarodowy zespół wspaniałych dorosłych, którzy wspierają dzieci w tym całym procesie artystycznym – mówi Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń, Sztuka, Edukacja”.

Tym razem udział w spektaklu weźmie ponad 70 dzieci z różnych zakątków świata, między innymi z Tanzanii, Czech, Indii, Iranu, Polski i Ukrainy. 

Tematem przewodnim Wielkiego Finału jest zawsze „spotkanie”. Na scenie widzimy tę radość dziecięcego spotkania, ale też to, że jest możliwość połączenia bardzo różnych kultur w jedną całość i to, z czym przyjechały grupy tegoroczne, czyli mamy na przykład taniec tradycyjny dabke, czy też taniec rdzennych mieszkańców Maroka, połączonych z akrobacjami. Więc ten cały kolarz kultur i form artystycznych zobaczymy na scenie, który jest bardzo piękny i też piękne tradycyjne stroje – mówi Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń, Sztuka, Edukacja”. 

Były warsztaty, na których pokazywało się swoje talenty. – Czyli mieliście taką okazję, żeby uczyć się od siebie nawzajem i to pokażecie potem w ramach Wielkiego Finału? – Tak – mówi Marysia

Jestem tutaj trzeci raz. – I jak się podoba? Jakie są wrażenia? – Jest bardzo fajnie, są super instruktorzy, bardzo dużo miłych dzieci. – Jakbyś mogła zaprosić widzów na ten finał, dlaczego warto przyjść? – Będzie można zobaczyć dużo rzeczy, na przykład gimnastykę, taniec, śpiew i jeszcze bardzo dużo innych pięknych rzeczy. – Wrocławianie muszą się pojawić? – Tak – mówi Matylda.

My się bardzo cieszymy, że tegoroczny Wielki Finał „Lelenfant” odbędzie się na Dużej Scenie naszego Teatru i wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Są jeszcze wolne miejsca, tak że można jeszcze skorzystać, kupić bilet za symboliczną kwotę, przyjść i zobaczyć ten finał, w którym wystąpią, tak naprawdę, dzieci z całego świata – mówi Julia Wach, Teatr Polski we Wrocławiu.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy