Wielki Międzynarodowy Spektakl w Teatrze Polskim 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzieci z całego świata stanęły na deskach Teatru Polskiego. To jeszcze nie premiera, bo mali aktorzy uczą się do wielkiego finału podsumowującego projekt „Lelenfant”. To działania, które pokazują, że dzieci potrafią i chcą uczyć się od siebie nawzajem. 

– Już od 13 lat organizujemy we Wrocławiu unikalne, wyjątkowe spotkania dzieci i młodzieży z całego świata, gdzie pretekstem do spotkania jest sztuka. Dzieci przyjeżdżają i wymieniają się między sobą różnymi formami artystycznymi, teatralnymi i przede wszystkim cyrkowymi, tańcami tradycyjnymi, więc mamy tutaj pomieszanie nowoczesnej sztuki z tradycyjną i dzieci wspólnie przez dwa tygodnie tworzą wielki spektakl finałowy, który jest czymś unikalnym w skali światowej – mówi Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń, Sztuka, Edukacja”. 

W spektaklu będzie można zobaczyć tradycyjne tańce z Indii, Maroka, Palestyny i Iranu. Widzowie przeniosą się do starożytnej Persji i tajemniczej Tanzanii. Oprócz tańców na scenie pojawią się akrobacje i popisy sztuk cyrkowych.

– Tematem przewodnim Wielkiego Finału jest zawsze „spotkanie”. Na scenie widzimy tę radość dziecięcego spotkania, ale też to, że jest możliwość połączenia bardzo różnych kultur w jedną całość i to, z czym przyjechały grupy tegoroczne, czyli mamy na przykład taniec tradycyjny dabke, czy też taniec rdzennych mieszkańców Maroka, połączonych z akrobacjami. Więc ten cały kolarz kultur i form artystycznych zobaczymy na scenie, który jest bardzo piękny i też piękne tradycyjne stroje – mówi Iwona Frydryszak, fundacja „Przyjaźń, Sztuka, Edukacja”.

Wielki Międzynarodowy Spektakl „Lelenfant” będzie miał swoją premierę się już w najbliższą środę 30 sierpnia o godzinie 18 na dużej scenie Teatru Polskiego im. Jerzego Grzegorzewskiego.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy