Wielki Test Wiedzy o Wrocławiu online

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielki Test Wiedzy o Wrocławiu organizowany jest po raz trzeci. Z powodu trudnej epidemicznej sytuacji eliminacje zamiast w Centrum Historii Zajezdnia, odbędą się w Internecie 24 października.

To projekt, który polega na tym, że kto bierze udział w teście, może sprawdzić swoją wiedzę o Wrocławiu, może sprawdzić swoją wiedzę na temat takich nieoczekiwanych spraw np. jaki kolor ma elewacja jakiegoś budynku, co jest w Centrum Historii Zajezdnia itd. Ale każdy kto zna Wrocław z pewnością sobie z tym poradzi – mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

W zeszłych latach pytano między innymi o to z jakiego wieku pochodzi herb Wrocławia, czy o poprawną deklinację „Ostrowa Tumskiego”. My również zadaliśmy wrocławianom kilka pytań z testów z lat ubiegłych: np. O datę powodzi we Wrocławiu:

To pytanie nie sprawiło większych kłopotów wrocławianom i wrocławiankom – prawidłowa odpowiedź to 1997 rok.

Zagadnęliśmy również o atrakcję otwartą w 2014 roku we Wrocławskim zoo.

Z tym pytaniem pojawił się już niewielki kłopot – chodziło o Afrykarium.

Ile dokładnie pytań pojawi się na teście? To niespodzianka. Do finału po eliminacjach zakwalifikuje się około 30 osób, które powalczą o tytuł Wrocławskiego Mistrza.

Ale także o 7 000 zł, całkiem poważna nagroda, którą można przeznaczyć na dowolne cele, ale myślę, że miłośnicy Wrocławia na pewno taką nagrodę we Wrocławiu spożytkują. Jest też nagroda druga i trzecia, 3 500 zł i 1 000 zł odpowiednie tytuły – Pierwszego Wicemistrza i Drugiego Wicemistrza Wrocławia – mówi Marek Mutor.

Test pozwoli sprawdzić znajomość miasta i poczuć dreszcz rywalizacji. Projekt organizowany jest przez Centrum Historii Zajezdnia i Gazetę Wyborczą, na której portalu odbędą się eliminacje.

Zapraszamy bardzo serdecznie, zapraszamy do uczestnictwa i do interesowania się historią Wrocławia. Centrum Historii Zajezdnia jest również dla Państwa otwarte – można tam zwiedzą wystawy i jeszcze się czegoś dowiedzieć. Wszystkie nasze inne działania na ten trudny okres będą przenosić się do sfery online i choćby na naszym Facebook’u codziennie prezentujemy różne ciekawe historie, z których można się wiele dowiedzieć i kto wie, może takie pytania pojawią się też w teście – dodaje Marek Mutor.

Do eliminacji do Wielkiego Testu Wiedzy o Wrocławiu mogą przystąpić wszyscy chętni za pośrednictwem internetu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy