Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia 2023. Od 19 do 21 maja na Błoniach Jeleniogórskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wielkie Jeleniogórskie Juwenalia ruszają w piątek 19 maja i potrwają do niedzieli 21 maja. Dużo rapu, dużo setów dj-skich i rocka przygotowano na ten najważniejszy studencki czas w roku. Trzy dni, a w każdym z nich 10 godzin muzyki na żywo.

 –  W piątek scena hiphop’owa, będzie dużo młodych talentów. Zapraszamy wszystkich serdecznie. Na scenie zobaczymy m.in. Gromee’ego, Białasa i Libera. Dziesięć godzin hip-hopu takiego bardzo eksperymentalnego, znanego z Kotliny Jeleniogórskiej. On będzie promował ten nasz region. Chcemy pokazać, że ten gatunek także jest u nas doceniany. W sobotę na scenie zobaczymy DJ’ów, mieszając w tym muzykę rockową: EV, Buty Sapera oraz Karkonoska Środowa Noc. Zapraszamy naprawdę wszystkich – mówi Maciej Wowk, organizator Wielkich Jeleniogórskich Juwenaliów.

To trzy dni pełne muzyki, ale praca trwa długie miesiące.

– Nasza praca trwa tak naprawdę od listopada aż do zamknięcia imprezy. Trwają ostatnie prace przed wielkim otwarciem eventu. Od piątku do niedzieli to na pewno będzie wytężona praca – dodaje Łukasz Kozłowski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.

Juwenalia zwieńczy inne muzyczne wydarzenie – Finał Ligi Rocka.

– Festiwal zespołów rockowych, który odbywa się od 29 lat. Jest to konkurs dla zespołów, którzy zaczynają swoją przygodę z muzyką rockową. Mamy zgłoszenia z całej Polski, zgłosiło się 215 zespołów. Wybraliśmy spośród nich 20, które wzięły udział w eliminacjach. Finalnie 4 najlepsze zespoły wystąpią 21 maja na Błoniach Jeleniogórskich. Od godziny 16 będą rywalizować o główną nagrodę – mówi Jarosław Gromadzki, dyrektor Jeleniogórskiego Centrum Kultury. 

Nagroda to pięć tysięcy złotych i sesja nagraniowa. Podczas finału, oprócz młodych artystów, wystąpi gwiazda wieczoru – Krzysztofa Zalewskiego.

– Myślę, że to nie jest dzień tylko dla studentów, ale też dla rodzin i dzieci. Juwenalia są po to, aby zintegrować nas jako studentów oraz żebyśmy wszyscy się dobrze bawili – mówi Łukasz Kozłowski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze.

Muzyczne święto odbędzie się na Błoniach Jeleniogórskich.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy