Wielkie plany festiwalu Miasto Movie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miasto Movie to niezwykły projekt, w którym filmy dokumentalne są punktem wyjścia dla dyskusji o mieście i architekturze. W tym roku przebiega pod hasłem „Wielkie Plany”.

Wielkie plano to temat, który stanowi dla nas furtkę do rozmowy o urbanistyce, o planowaniu przestrzennym, o zagospodarowaniu przestrzeni w mieście. Będziemy pokazywać na ekranie i rozmawiać o tym jak planowane są miasta w różnych częściach świata i jak te dobre rozwiązania można przełożyć na miasta w Polsce, w szczególności Wrocław – mówi Jakub Żary.

Miasto Movie to nie tylko filmy i dyskusje. W programie znajdują się również spacery pokazujące tajemnice wrocławskich osiedli, warsztaty architektoniczne oraz panele dyskusyjne.

Oprócz tego trwają też wykłady, które pokazują jak architektura i film się przenikają w każdy wtorek o 18.00 w Muzeum Architektury w serii blok, „Architektura w Kadrze” – tak to się nazywa. Za nami już jeden, przed nami jeszcze trzy – dodaje Lech Moliński. 

W większości filmy prezentowane na festiwalu są dokumentami, których premiery odbyły się w ciągu ostatnich trzech lat. Do wyboru jest osiem filmów, po projekcji których można wziąć udział w panelu dyskusyjnym.  

Wiele z planów, które w tym roku jako organizatorzy robiliśmy, musiało z wielkich planów stać się planami takimi, jakie dało się zrealizować. My próbujemy zrealizować nasze plany na tak dużą skalę jak to możliwe, ale oczywiście obostrzenia pandemiczne wciąż obowiązują  – mówi Jakub Żary.

Pokazy odbywać się będą w połowie zapełnionych salach w Kinie Nowe Horyzonty, podczas projekcji obowiązuje noszenie maseczek, należy również wypełnić deklarację 

Taką ciekawostką jest podróż w przeszłość związana z filmem „Noc” – to jedyny film fabularny jaki pokazujemy, klasyk nie tylko kina Włoskiego, w którym bohaterowie spacerują po nocnym Mediolanie i ten film w piątek wieczorem, a pretekstem do tego, żeby go pokazać jest wystawa w muzeum architektury – „Noc w Mediolanie”, którą przygotowali architekci i kinomani również – mówi Lech Moliński. 

Wystawa odbywa się w Muzeum Architektury od 7 do 11 października z biletem z miasto movie można obejrzeć za darmo. 

Festiwal potrwa do niedzieli. 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy