Wielkogabarytowy problem Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Regularnie informujemy o tym, jak należy segregować odpady. Problem śmieci wielkogabarytowych powraca równie regularnie, nawet na internetowych grupach mieszkańców. We Wrocławiu jest kilka miejsc, w których można pozbyć się tych odpadów.

Segregacja jest w tej chwili obowiązkowa, a segregacja to nie tylko te podstawowe frakcje, do których mamy wrzucać odpady komunalne, ale również prawidłowe pozbywanie się odpadów wielkogabarytowych. W przypadku braku segregacji, czyli nieprawidłowego wyrzucania odpadów wielkogabarytowych, ustawa przewiduje 500 zł mandatu lub, jeżeli mówimy tu o bardzo dużym wpływie na środowisko, do 5 tys. złotych grzywny – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Grzywna to nie jedyna kara, jaka spotyka mieszkańców za wyrzucanie śmieci wielkogabarytowych pod osłony śmietnikowe.

Bardzo często mieszkańcy zgłaszają nam problem z gabarytami i zaznaczają, że pojawiły się szczury. Jeżeli wyrzucamy tego rodzaju odpady, nikt tego nie uprzątnie, zostaną dołożone nowe – wówczas jest ryzyko pojawienia się szczurów, które znajdują naturalne schronienie w tego typu odpadach. Jest im tam ciepło i bezpiecznie, więc na własną prośbę mamy później problem ze szczurami – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

We Wrocławiu śmieci wielkogabarytowych można się pozbyć bardzo szybko.

We Wrocławiu są dwa miejsca, gdzie możemy przywieźć odpady wielkogabarytowe – np. meble lub elektrośmieci. Jest to Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 i Janowskiej 51 – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

W mieście regularnie podstawiane są kontenery. Harmonogram znajduje się na stronie internetowej Ekosystemu. Na wniosek Rady Osiedla lub na wniosek zarządcy nieruchomości, możliwe jest dodatkowe podstawienie kontenera.

W ścisłej zabudowie, gęstej, przy kamienicach – w Śródmieściu i na Starym Mieście, wprowadziliśmy system odbioru odpadów co dwa tygodnie. Mieszkańcy co dwa tygodnie, w określonym dniu powinni wyrzucać takie odpady wielkogabarytowe pod osłony i w tym samym dniu wykonawca je odbierze – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy