Wiemy, kto zwyciężył w konkursie The Best of Długołęka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Podczas dwudziestych już Dni Długołęki w parku w Szczodrem wyłonieni zostali finaliści konkursu The Best of Długołęka. To konkurs skierowany do młodych muzyków zarówno wokalistów, jak i osób grających na instrumentach muzycznych.

The Best of Długołęka, to konkurs wieloetapowy. Eliminacje odbyły się wiosną w Mirkowie, Siedlcu i Kiełczowie. Później były warsztaty muzyczne i 8 najlepszych osób stanęło na dużej scenie podczas Dni Długołęki w Szczodrem. Celem konkursu jest pokazanie, że w gminie Długołęka jest wiele muzycznych talentów.

  • Pomysł kiełkował właściwie od lat w mojej głowie i Edyty Ostrowskiej. Chodziło o to, aby w sposób profesjonalny pokazać możliwości artystyczne amatorów, osób, które kochają muzykę, kochają śpiewanie, ale na co dzień wykonują inne zawody. Chodziło o to, aby śpiewali nie tylko do podkładów w internecie, ale żeby mieli kontakt z profesjonalnym trenerem wokalnym, z dyrygentem, z orkiestrą i zakończyli swoje wysiłki na scenie z profesjonalną orkiestrą, podczas profesjonalnego występu – mówi Mariusz Dziubek przewodniczący jury the Best of Długołęka oraz artysta muzyk w Dziubek Band.

Finaliści konkursu oceniali byli za dobór repertuaru, zarówno tekstu, jak i muzyki, umiejętności woklanych i instrumentalnych oraz ruchu scenicznego, a i presja ogromna. 

  • The Best of Długołęka jest po raz pierwszy zorganizowane na terenie gminy. Nasze największe talenty były przesłuchiwane i każdy mógł się zaprezentować. Każdy z nich mówił, że to jest taka przygoda życia i chętnie brali udział w konkursie. I to jest fajne, że każdy z nich chciał się wykazać – mówił Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Wszyscy półfinaliści zaśpiewali wspólnie z Andrzejem Piaskiem Piasecznym, gwiazdą tegorocznych Dni Długołęki. Zwyciężczynią Pierwszego The Best of Długołęka została Małgorzata Musialska z Łoziny, która zaśpiewała piosenkę Bajmu „Dwa serca, dwa smutki” . Małgorzata muzyką interesuje się od dziecka. Pierwsze kroki na scenie stawiała w szkole podstawowej, bo tam zaczęła śpiewać w szkolnym chórze. Pierwsze miejsce w konkursie muzycznym ma dla niej ogromne znaczenie.

– Czuję się niesamowicie. Emocje są nie do opisania. To jest wspaniałe wydarzenie, które łączy muzyków, pasje i daje możliwość rozwoju –  mówi Małgorzata Musialska, zdobywczyni I miejsca w konkursie The Best of Długołęka.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc laureaci otrzymali statuetki i nagrody pieniężne. Za pierwsze miejsce 2 tys zł, za drugie 1500 i za trzecie 1000 zł. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy