Wigilia dla najbardziej potrzebujących w Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Punkt 11:00! Dosłownie chwile przed świętami Bożego Narodzenia, a przed Domem Pomocy im. św. Brata Alberta w Jeleniej Górze długie kolejki, żeby wejść na specjalna wigilię dla najbardziej potrzebujących. To miejsce wypełniło się w kilka minut, oprócz ciepłego posiłku i czasu spędzonego razem przy stole, potrzebujący dostali także świąteczne paczki.
  • Tak jest co roku, tylko tym razem z uwagi na to, że osób potrzebujących jest coraz więcej, zdecydowaliśmy się na to, żeby zorganizować wigilię w środku. Z dwóch powodów. Po pierwsze, jest więcej osób, po drugie, atmosfera świąt wymaga odpowiedniego ciepła. Staraliśmy się to zapewnić. Mam nadzieję, że państwo to docenią – mówi Bogusław Gałka, prezes zarządu Towarzystwa im. św. Brata Alberta koło jeleniogórskie.

  • Za sprawą Towarzystwa Brata Alberta i prezesa Gałki co roku może to tak wyglądać. Urządzamy ją dla wszystkich tych, którzy tego potrzebują – samotnych i bezdomnych – dodaje Janusz Łyczko, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

  • – Czuję wielką radość, że możemy pomagać i ogromną wdzięczność wszystkim tym, którzy się przyczynili do tego, że możemy dziś razem usiąść do stołu. Sami nie dalibyśmy rady. Dziękuję wszystkim darczyńcom, osobą które pomagają. Osobne podziękowania kieruję do tych, którzy razem z nami to przygotowali – Ochotnicze Hufce Pracy oddział Jelenia Góra i Zespół Szkół Przyrodniczo-Leśnych – mówi Bogusław Gałka, prezes zarządu Towarzystwa im. św. Brata Alberta koło jeleniogórskie.

  • – Miasto także bierze w tym udział. Mamy dla potrzebujących paczki, które będą prezentem pod choinkę – dodaje Janusz Łyczko, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

  • – W placówce mamy 130 podopiecznych, którzy są z nami cały czas. Musimy dla nich przygotować święta w całości, bo to jest ich dom. Dlatego w tym czasie nie będziemy wydawać posiłków. Postaraliśmy się, żeby w paczka znalazły się te produkty, które pozwolą im przygotować te świąteczne potrawy. Tam jest masło, olej, makaron, ryż i konserwy – podsumowuje Bogusław Gałka, prezes zarządu Towarzystwa im. św. Brata Alberta koło jeleniogórskie.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy