Wigilia, która zmieniła wakacje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Caritas przekazała 70 000 zł na obozy i kolonie dla dzieci. Pieniądze pochodzą z dystrybucji świec wigilijnych.

Osiem parafii, w których działają Parafialne Zespoły Caritas oraz Klubowe Centrum Aktywności Dzieci i Młodzieży prowadzone przez wrocławską Caritas, zdecydowało się zorganizować letni wypoczynek dla dzieci.

70 tysięcy wrocławska Caritas mogła przeznaczyć na dofinansowanie tego rodzaju wypoczynków, a te środki pochodzą z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca, która płonie na wigilijnym stole – to dzięki niej teraz rozpromieniły się dziecięce buzie — opowiada Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Obozy i kolonie dofinansowane ze sprzedaży świec mają w tym roku inny wymiar. Po miesiącach izolacji, dzieci będą mogły wspólnie wypocząć na łonie natury.

Pandemia jednak wywarła wpływ na obostrzenia związane z bezpieczeństwem dzieci. Wrocławska Caritas zapewnia jednak, że w trakcie Letniej Akcji Kolonijnej zostaną spełnione wszelkie wymogi sanitarne.

Przez wirusa mieliśmy tych wyjazdów trochę mniej. Jest 8 miejsc, które dostały dofinansownie i tylko 300 dzieci. Staramy się na wyjazdach zachować wszelkie normy sanitarne, bo dbamy o bezpieczeństwo najmłodszych — dodaje Paweł Trawka.

W tym roku z wypoczynku organizowanego przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej skorzysta 370 dzieci.