Wiosenna deratyzacja. Walka ze szczurami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu trwa wiosenna deratyzacja. Akcja rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca miesiąca. Zarząd Zasobu Komunalnego apeluje do mieszkańców, aby uważali na trutki i nie dokarmiali szczurów poprzez zostawianie resztek jedzenia wokół śmietników.

Jesteśmy właściwie na półmetku tej deratyzacji. Dla zarządców nieruchomości i dla właścicieli oznacza to obowiązek wyłożenia preparatów przeciwko gryzoniom, szczególnie w piwnicach, ale też przy wejściach czy na podwórkach – mówi Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego.

Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu deratyzacją obejmie ponad 600 budynków i blisko pół tysiąca podwórek. Wykładane trutki są bardzo szkodliwe, więc warto zwracać uwagę na tabliczki i napisy, mówiące o tym, że teren został objęty deratyzacją.

Stąd też nasz apel do mieszkańców, aby przez cały marzec zachować ostrożność i czujność, szczególnie podczas spacerów z dziećmi, czworonogami, z psami, być może też z kotami – podkreśla Tomasz Jankowski.

W ciągu roku we Wrocławiu przeprowadzane są trzy obowiązkowe deratyzacje: wiosenna, wakacyjna oraz jesienna. Warto jednak podkreślić, że obowiązkowa deratyzacja to tylko jeden z elementów walki ze szczurami.

Przy okazji ponawiam apel do mieszkańców o współpracę w trakcie deratyzacji. Akcja deratyzacyjna to jest tylko jeden z elementów, ale też chodzi o to, w jaki sposób dbamy o swoje najbliższe otoczenie czy też sposób, w jaki wyrzucamy odpady do śmietnika – dodaje Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego.

Dla Zasobu Zarządu Komunalnego koszt takiej akcji to blisko 200 tysięcy złotych. Obowiązkowa wiosenna deratyzacja zakończy się 31 marca, ale tam, gdzie pojawią się gryzonie w późniejszym terminie zarządcy, w tym Zarząd Zasobu Komunalnego i właściciele nieruchomości, mają  obowiązek powtórzenia akcji.