Wiosenne porządki w gminie Polkowice

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wiosna to moment, w którym wszystko po zimie budzi się do życia. O tym, jak ważna jest zieleń w mieście nie trzeba mówić zbyt wiele. Jesteśmy w Polkowicach przy ul. Kopalnianej, gdzie rewitalizowany jest park.

Urząd Gminy w Polkowicach w tym roku rewitalizuje dwa parki – przy ul. Dąbrowskiego i ul. Kopalnianej. 

– To są parki historyczne. Ten dodatkowo kiedyś był cmentarzem ewangelickim, dokładnie do 1945 roku. Plan modernizacji tego parku został stworzony tak, żeby uszanować historię tego miejsca – mówi Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Polkowicach.

Jednym z tych parków po rewitalizacji będziemy się na bieżąco opiekować. Będzie tam wykonane wiele nasadzeń drzew, krzewów i bylin ozdobnych, które mają sprzyjać i umilać ten czas spędzony w gminie Polkowice – dodaje Katarzyna Horbas, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej.

Kwiecień to moment, w którym rozpoczynają się prace pielęgnacji zieleni. To bardzo ważne, żeby zieleń kwitła zdrowo i w odpowiedni sposób. W gminie Polkowice odpowiada za to Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej.

Jesteśmy już przygotowani i rozpoczęliśmy prace związane z porządkami wiosennymi. To między innymi utrzymanie zieleni, przycinaniu krzewów, grabienie liści, zamiatanie chodników i zbieranie nieczystości. Rozpoczynamy także prace polegające na odchwaszczaniu bylin i krzewów. W drugiej połowie miesiąca zajmiemy się koszeniem, o ile warunki pogodowe na to pozwolą – dodaje Katarzyna Horbas, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej.

Na realizację projektu „Zielona i niebieska infrastruktura w Polkowicach” gmina pozyskała łącznie prawie 5 milionów złotych dofinansowania ze źródeł zewnętrznych. 

W naszych obowiązkach spoczywa także pielęgnacja parku miejskiego, które jest centrum naszego miasta. W parku kosimy dwukrotnie, żeby zadbać o tę estetykę. Szczególnie dla najmłodszych mieszkańców, ponieważ w pobliżu jest plac zabaw – podsumowuje Katarzyna Horbas, Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy