Wiosna w lutym? Prognozy są optymistyczne

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W marcu jak w… Nie, to nie ten miesiąc. Kwiecień plecień… no też nie. Czyli luty obuj ciepłe buty. Ale dziś to też bez sensu, bo na termometrach będzie nawet 12 stopni na plusie. Jest ciepło, mokro, ponuro, bo słońca jak na lekarstwo, a mimo wszystko wiosnę już czuć w powietrzu.

Wiosnę też widać. To leszczyna, która już kwitnie, o czym wiedzą głównie alergicy, bo to roślina mocno uczulająca. Z ziemi wychodzą już tulipany, a nawet kwitną przebiśniegi i szykują się do tego prymulki. Ptaki też inaczej śpiewają. Naprawdę wiosennie.

 – Wygląda na to, że już idzie wiosna. To takie nietypowe, ale tak wygląda na to – mówi siostra Maria. 

Już wiosna. Tęsknię za wiosną, głównie za słońcem. Było pochmurno, deszczowo i wietrznie – mówi pani Grażyna z Wrocławia.  

Mia –  piesek pani Grażyny – też już w wiosennym wydaniu – ostrzyżony na ciepłą porę roku. Ale niektórzy boją się oficjalnego ogłoszenia, że to już wiosna. 

Za wczesna, matka natura ma prawa swoje. To spodziewa się pan, że sypnie śniegiem? Możliwe wszystko, bo w Karpaczu nie mogą sobie poradzić ze śniegiem – mówi pan Edward. 

Rzeczywiście w górach śniegu nie brakuje i cieszą się z tego narciarze, ale we Wrocławiu zimy już nie będzie. 

Sam luty, niestety dla narciarzy, dla miłośników sportów zimowych, wygląda jak kwiecień. Będą okresy cieplejsze i zimniejsze, ale takich typowych mrozów zimowych to już nie będzie –  mówi dr Marcin Wdowikowski, IMIGW w Warszawie. 

Niektórych to cieszy…

Pan myśli, że jeszcze zima przyjdzie? Nie wierzę, że zima, ale może przyjść. A chciałby pan jeszcze śnieg? Nie, śniegu już nie – mówi pan Ryszard. 

Ale są zwolennicy zimy.  

Osobiście wolę, żeby trochę zimy było. Zima, śnieg, mróz, żeby takie powietrze rześkie było. Na ogół się ludzie lepiej czują – mówi siostra Maria.

To dla takich osób nadejdą teraz ciężkie czasy. Wrocław jest wyspą ciepła w Polsce.  

Już od poniedziałku będzie cieplej, za sprawą mas atmosferycznych, które docierają na obszar Polski i jeszcze przyszły tydzień będzie chłodniejszy z opadami  – dodaje dr Marcin Wdowikowski, IMIGW w Warszawie. 

Ale w weekend i potem aż do wtorku będzie ciepło i słonecznie. Po prostu wiosennie. Zimy brak. Jaka jest pogoda? Każdy widzi. Jaka będzie? Można powtórzyć za najstarszymi góralami – albo będzie ciepło albo i nie. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy