Wiosna w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Kwitną tulipany i magnolie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Eksplozja wiosny w postaci kwitnących tulipanów i magnolii zawitała do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Po zimie, wszystko budzi się do życia i widać to właśnie tutaj, gdzie na każdym kroku zobaczyć można oznaki wiosny.

Chciałoby się rzec „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!”. Przepiękny widok w Ogrodzie Botanicznym, wiele kwitnących roślin. W tym roku bardzo wcześnie, około trzech tygodni wcześniej niż normalnie, mamy spektakularną wystawę tulipanów. To jest niezwykły pejzaż malowany naturalnymi elementami, jakim są właśnie kwiaty tulipanów – mówi dr hab. Zygmunt Kącki, prof. UWr, dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Różnokolorowe tulipany, a do tego kwiatkach magnolie – rośliny w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego budzą się do życia w spektakularny sposób.

Mnóstwo krzewów, mnóstwo jednorocznych roślin już posadzonych w pięknych aranżacjach, bratki, niezapominajki, jeszcze hiacynty niezwykle pachnące, więc cały urok ogrodu wiosennego będą państwo mogli zobaczyć. Od godziny 9:00 do godziny 17:00 są kasy otwarte, a można jeszcze pospacerować do godziny 18:00, napawając się pięknem tego miejsca – mówi dr hab. Zygmunt Kącki, prof. UWr, dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ogród Botaniczny otwarty jest od 1 kwietnia – tylko tego dnia to miejsce odwiedziło ponad 2 tysiące osób. Wiosna to czas, kiedy mieszkańcy i turyści bardzo chętnie odwiedzają ogród i napawają się obecnością przyrody.

Taki najbardziej wiosenny czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Ta zieleń ma przeróżne odcienie. Rośliny cebulowe pięknie kwitną i spektakl Magnolii. To jest bardzo ulotna chwila, kiedy właśnie one kwitną. Ale jest to zawsze zachwycające i zawsze przyciąga bardzo dużo miłośników ogrodu. Właśnie jesteśmy wytęsknieni po zimie, kiedy właściwie niewiele rzeczy było tak do oglądania, to teraz w naszej strefie klimatycznej to jest właśnie taki szał przepięknych kwitnień. I faktycznie każdego dnia coś nowego można zaobserwować – mówi Karolina Sokołowska, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na odwiedzających czeka również nowa kaktusiarnia.

Niezwykły obiekt, przepięknie wyremontowany, właściwie odbudowany od podstaw, w którym prezentujemy niezwykłą, bardzo dużą, bogatą grupę roślin sukulentowych, w tym m.in. kaktusów. Kaktusiarnia zachęca, jest pachnąca jeszcze nowością i pachnąca tymi roślinami, które się tam znajdują – mówi dr hab. Zygmunt Kącki, prof. UWr, dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego w kwietniu otwarty jest od 09:00 do 18:00.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy