Wirtualna galeria wspomnień

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wszystkich Świętych to corocznie odwiedzanie grobów bliskich zmarłych. W tym szczególnym czasie, w trakcie trwającej pandemii koronawirusa, apeluje się jednak, aby zaniechać wizyt na cmentarzach. Można wspominać zmarłych w nieco inny sposób.

Drodzy seniorzy, ze względu na bezpieczeństwo, pozostańmy w domach. Jednocześnie zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi wspomniemiani w taki sposób, aby wspólnie stworzyć galerię wspomnień – mówi Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Wirtualna galeria wspomnień będzie dostępna w Dzień Zaduszny 2 listopada od godziny 10:30 do godz. 18:00, uczestnicy będą mogli wspominać tych, którzy już odeszli. Będą to osoby ze świata kultury, mody, muzyki.

Od godziny 11:00 zapraszamy na specjalnie wydanie zajęć online do pokoju artystycznego Jerzego Skoczylasa. Będzie to czas wspomnień osób, których już z nami nie ma. Od godziny 12:00 prowadzący będą wspominać osoby, które wywarły wpływ na kształtowanie ich życia, pasji i i zainteresowań. Z pewnością każdy z nas ma kogoś takiego  – dodaje Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Nie zabraknie także wspomnień o znanych artystach i poetach związanych właśnie z Wrocławiem.

Będzie to czas nostalgicznych rozmów z seniorami o ich bliskich i o stworzeniu galerii zdjęć. W kolejnych godzinach uczcimy pamięć artystów muzyki, literatury i malarstwa. Opowiemy o Wszystkich Świętych i o święcie zmarłych w różnych kulturach i religiach, a także zapalimy symboliczne światełko – zaznacza Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Szczegółowy harmonogram spotkań wirtualnej galerii wspomnień będzie dostępny na stronie seniorzy.wroclaw.pl oraz na Facebooku Wrocławskiego Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku. Do spotkań będzie można dołączyć w każdym momencie. Swoje wspomnienia można wysyłać również w formie nagrań audio i wideo.

Listopad właściwie to miesiąc, który właściwie z jednej strony kojarzy się z przemijaniem i nostalgią, a jednocześnie z pięknem kolorowych liści jesieni – podkreśla Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

W tym szczególnym czasie oprócz pamięci o bliskich zmarłych, warto również zadbać o siebie. Koronawirus jest groźny szczególnie dla seniorów, stąd WCS apeluje, żeby Ci, w miarę możliwości, pozostali w domach.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy