Wirtualne zawody sportowe w pomaganiu!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pomóc może każdy. Fundacja Votum zorganizowała wirtualne zawody sportowe #wytrenujsięwpomaganiu dla Łukasza Ostrowskiego, który uległ poważnemu wypadkowi.

– Mam na imię Łukasz. Jestem po amputancji nogi poniżej kolana. Moja historia rozpoczyna się w lipcu 2017 r. Wtedy doszło do zmiażdżenia nogi, złamania kości udowej, łonowej i krzyżowej- mówi Łukasz Ostrowski, podopieczny fundacji Votum.

Mimo wypadku i ogromnego bólu fizycznego, a także psychnicznego. Podopieczny fundacji Łukasz Ostrowski wstał na nogi i jest bardzo aktywnym człowiekiem.

– Postanowiłem w tym wszystkim, że będę parł do przodu i nie będę się w niczym ograniczał. Chodzenie po schodach, bieganie, skakanie, praca, rodzina, to wszystko zbudowało mnie do tego, żeby wrócić do zdrowia – dodaje Łukasz Ostrowski, podopieczny fundacji Votum.

Akcja wytrenuj się w pomaganiu jest dla każdej osoba, która poprzez własny trening mogła by pomóc w rehabilitacji Łukasza Ostrowskiego. Konkurencje w jakich można startować to bieg na 10 km, czy kolarstwo na 100 kilometrów.

– Mamy na to trzy miesiące, więc można rozłożyć ten dystans. Można go podzielić na kilometrowe odcinki każdego dnia np. na rowerku stacjonarnym – podkreśla Monika Szwarc, z fundacji Votum.

Wyniki są zliczane za pomocą scrennów z dowolnej aplikacji, lub danych z zegarka z GPS-em. Wirtualne zawody mają na celu zmotywowanie osób, które zostają w domu do aktywności fizycznej.

– Chodzi o to, żeby się ruszać, zmotywować się do wspólnego ścigania, a także pomóc Łukaszowi – dodaje Monika Szwarc, z fundacji Votum.

Więcej informacji na temat wydarzenia i zapisy można znaleźć na facebooku wpisując wirtualne zawody dla Łukasza.

 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy