Wkrótce wystawa plenerowa – „Od dialogu do partnerstwa – budowanie mostów z Zachodu na Wschód”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To będzie kolejna plenerowa wystawa organizowana przez CHZ. Tym razem wspólnie z Fundacją św. Jadwigi. Organizowana jest z okazji 30-lecia współpracy dortmundzko-wrocławsko-lwowskiej. Ale tak naprawdę ta współpraca jest dużo dłuższa.

To jest historia dłuższa, to jest historia 50-lecia. Zaczęło się od biskupów polskich, od biskupa Kominka, ale ze względu na procedury prawne dopiero 20 lat później, bo nie mogliśmy zarejestrować w Polsce naszej fundacji. De facto nasza fundacja liczy 50 lat – mówi Kazimierz Pabisiak, prezes Fundacji Św. Jadwigi 

Historia sięga lat siedemdziesiątych, kiedy doszło do pierwszych kontaktów, kiedy doszło do kontaktów z przedstawicielami inteligencji katolickiej. W efekcie tych kontaktów organizowane były nie tylko seminaria polsko – niemieckie, ale również pomoc humanitarna w czasie stanu wojennego. Dla wrocławian i dla Polski taka pomoc była bardzo cenna. Temat wystawy – „Od dialogu do partnerstwa – budowanie mostów z Zachodu na Wschód”– mówi Małgorzata Zawada, koordynatorka projektu. 

Na tej wystawie znajdziemy całą historię naszej fundacji. Od początku do dnia dzisiejszego. Ostatnim etapem była pomoc dla Ukrainy w 2022 roku, czyli od lutego do dnia dzisiejszego, będzie kilka fotografii z tego okresu i z tej pomocy, która jest tak ważna dla naszych przyjaciół z Ukrainy – mówi Kazimierz Pabisiak, prezes Fundacji Św. Jadwigi 

Koordynujemy wiele spraw, staramy się wspomóc fundację od strony technicznej. Mamy ogromne doświadczenie jeśli chodzi o organizowanie wystaw. Zapraszamy na północną pierzeję Rynku 24 czerwca o godz. 10.30. Wystawę objął swoim patronem prezydent Wrocławia Jacek Sutryk – mówi Juliusz Woźny, Centrum Historii Zajezdnia. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy