WKS Śląsk Wrocław patronem Przedszkola nr 26

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Przedszkole nr 26, które znajduje się na Stadionie Wrocław, zostało objęte honorowym patronatem WKS-u Śląska Wrocław. Jak zdradzają władze klubu – to oznacza nie tylko spotkania ze sportowcami i warsztaty, ale znacznie więcej.

Wspólnie zamieszkujemy ten wspaniały stadion, więc jesteśmy też sąsiadami. Jednak teraz ta współpraca będzie polegała na propagowaniu idei sportu oraz na tym, że dzieci z naszego przedszkola, będą mogły zasiadać na naszym stadionie. Będą uczyły się kibicowania, ale mam nadzieję, że też w przyszłości ktoś może wyjść z tego przedszkola i wystąpić na stadionie – mówi Wojciech Bochniak, wiceprezes WKS-u Śląska Wrocław.

Ruch sprzyja rozwoju umysłowemu, kształtowaniu woli i charakteru. Trenuje nie tylko mięśnie, lecz i umysł i psychikę – dodaje Edyta Taracińska, dyrektorka Przedszkola nr 26 we Wrocławiu.

Sztuczne boisko, które powstało przed stadionem, będzie teraz służyło integracji przedszkola z klubem.

Wspólne treningi, wspólne zabawy oraz wspólna nauka współzawodnictwa i rywalizacji, która kiedyś może się skończyć profesjonalnym graniem w piłkę, ale też takim amatorskim graniem i to też jest ważne dla tych dzieci, które tutaj w tym przedszkolu się uczą – dodaje Wojciech Bochniak, wiceprezes WKS-u Śląska Wrocław.

Jest to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ przedszkole jest w bardzo nietypowym miejscu – na Stadionie Wrocław. Jest to miejsce kojarzące się ze sportem. Budynek i infrastruktura, a teraz będzie tu też przedszkole sportowe, dzięki nawiązaniu współpracy ze Śląskiem Wrocław, wykonujemy kolejny krok ku temu, aby dzieci we Wrocławiu zdrowo funkcjonowały. Promujemy sport i chcemy, aby dużo się ruszały – dodaje Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia.

Mam taką nadzieję, że to nie będzie jedyne przedszkole lub placówka oświatowa, która będzie objęta patronatem naszego najlepszego ukochanego klubu Śląsk Wrocław – dodaje Jarosław Krauze, radny Rady miejskiej Wrocławia.

 – Do tej pory nie myśleliśmy o tym, żeby ten patronat rozszerzyć, ale jak tutaj widzimy zainteresowanie i chęć wszystkich do współpracy, także myślimy, że to nie jest nasze ostatnie słowo – podsumowuje Marcin Miedziński, zastępca dyrektora Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych UM Wrocławia.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy