Władze o koronawirusie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Władze reagują na kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. Na Dolny Śląsk dotarł transport ze środkami osobistymi. Tworzone są także kolejne miejsca, w których mogliby przebywać zarażeni koronawirusem.

Pacjenci są przenoszeni ze szpitali do szpitali, ponieważ 4 placówki w całym województwie mają zostać poświęcone tylko i wyłącznie koronawirusowi. Będą gotowe do soboty.

– Na najbliższe dni następnego tygodnia jeszcze zwiększamy dodatkowo dużą pulę miejsc – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Do przymusowej kwarantanny wykorzystywane będą także akademiki, schroniska młodzieżowe i sanatoria. Miasto przeznaczyło ponad 1 milion złotych na zakup sprzętu dla szpitali.

– Kwota ponad 1 300 000 złotych na zakup karetek. Jedna trafi do szpitala wojskowego, druga do szpitala klinicznego. Będą pomagały w transporcie i leczeniu osób z koronawirusem – tłumaczy Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego uruchomiło specjalne numery poświęcone seniorom. Granice miasta nie zostają zamknięte. Nie zmienia się także funkcjonowanie wrocławskiego MPK.

– Komunikacja miejska funkcjonuje i funkcjonować będzie. Nie pozbawimy mieszkańców miasta możliwości korzystania z niej – dodaje prezydent.

Otwarte pozostają także wszystkie sklepy, które będą stale zaopatrywane. Zaczyna bowiem brakować niektórych produktów. Według mieszkańców największe problemy są z papierem toaletowym, makaronami, ryżami i kaszą.

Aby zminimalizować ryzyko kolejnych zarażeń, należy pamiętać o stosowaniu podwyższonych standardów higieny.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy