Włoski tandem w Operze Wrocławskiej: „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Operze Wrocławskiej trwa sezon włoski. W sobotę 27 kwietnia na scenie Opery Wrocławskiej można będzie zobaczyć włoski tandem czyli „Rycerskość wieśniaczą „ i „Pajace” w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego.

„Rycerskość wieśniacza” jest to jednoaktowa opera, która miała swoją prapremierę w 1890 roku w Rzymie. Opera „Pajace” po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 1892 roku w Mediolanie. Do Opery Wrocławskiej tytuły te wracają po 5-letniej przerwie. Są one pełne emocji, ludzkich historii, miłości, ale również zazdrości i nienawiści. 

To jest złożenie dwóch oper niezwykłych pod względem muzycznym, ale też pod względem treści. Jedna i druga dająca reżyserowi bardzo dużo możliwości inscenizacyjnych, interpretacyjnych. Cieszę się, że dyrektor te opery chce wznowić – mówi Waldemar Zawodziński, reżyser.

Na scenie wystąpią soliści Opery Wrocławskiej, jak również zaproszeni goście między innymi dyrygent Giorgio Croci, jak również śpiewaczka operowa Katarzyna Mackiewicz.

Jest to na pewno wyzwanie dla śpiewaczki, również aktorskie, gdyż w pewnym momencie moja bohaterka musi zagrać dwie role jednocześnie. Wesołą Kolombinę i Neddę, którą szargają skrajne emocje – mówi Katarzyna Mackiewicz.

Mówimy dużo o emocjach, o tej pięknej muzyce, która zawarta jest w tych tytułach o solistach, ale tam też występuje w bardzo scenicznej i dramatycznej roli chór – mówi Tomasz Janczak, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Myzyka jest fantastyczna. Sama partia chóralna niezwykle ciekawa, zaskakująca. Zwłaszcza partytura „Pajaców” jest rzeczywiście zjawiskowa. Do tych naszych scen chóralnych dołączony jest także balet, który potęguje znaczenie scen zbiorowych – mówi Anna Grabowska-Borys, kierowniczka chóru, Opera Wrocławska.

Włoski tandem „Rycerskość wieśniacza” i „Pajace” można będzie zobaczyć także 28 kwietnia oraz 4 i 5 maja.

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy