Włoskie specjały we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Miłośnicy włoskiej kuchni, który w tym roku nie zdecydowali się na podróż do Italii, mogą mieć powody do zadowolenia. Swoje ulubione specjały mogą znaleźć na miejscu. We Wrocławiu trwa Jarmark Produktów Włoskich.

Na jednym stoisku mamy dedykowane produkty prosto z południa Sycylii, czyli oliwki, karczochy różnego rodzaju, bakłażany, cukinie – rzeczy typowo warzywne – mówi Adrian Lewandowski, koordynator Jarmarku Włoskich Produktów.

Na stoiskach nie mogło zabraknąć suszonych pomidorów, oregano lub różnego rodzaju oliw. Sprzedający oferują również różne rodzaje serów na przykład z Toskanii, do tego wędliny z okolic Wenecji i słodycze takie jak pasta migdałowa z Sycylii.

Dla tych, którzy w tym roku nie mogli pojechać do Włoch, to szansa, aby na miejscu skosztować włoskich specjałów. Na Jarmarku można kupić produkty z całego kraju, a wcześniej je spróbować. Produkty dowożone są dwa razy w tygodniu, aby zachowały swoją świeżość.

Właśnie po to, żeby poznać. Nie każdy może sobie pozwolić na podróż do Włoch. U nas pracownik nie sprzeda, jeśli nie da spróbować. Działa to odwrotnie. To nie jest typowy supermarket, że wchodzimy, wszystko mamy paczkowane i bierzemy. Tutaj pracownik wręcz namawia, żeby spróbować, żeby Pani wiedziała, co bierze – dodaje Adrian Lewandowski, koordynator Jarmarku Włoskich Produktów.

– Włosi, choć podróżują ze swoimi produktami po całej Europie, bardzo chętnie wracają do Wrocławia. Wydaje się, że mają stolicę Dolnego Śląska głęboko w sercu. To już kolejny raz, kiedy tutaj mamy możliwość kosztowanie tych przeróżnych i wspaniałych produktów z różnych stron Włoch – zaznacza Patryk Załęczny z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. 

Jarmark Produktów Włoskich przy ulicy Szewskiej potrwa do 25 sierpnia. Na miejscu znajduje się również polskojęzyczny opiekun, który pomaga w razie trudności językowych.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy