Wnuczkowie zachęcają dziadków do szczepień

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Poprzednie miesiące upłynęły pod znakiem izolacji związanej z covid-19. W tym czasie dziadkowie i wnukowie nie mogli spotykać się tak często jak wcześniej, ale to mogło się zmienić dzięki zaszczepieniu się. Wrocławskie Centrum Seniora, chcąc podkreślić wagę szczepień, zorganizowało konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pod tytułem „Żyj zdrowo-międzypokoleniowo. Zaszczep się”.

Długo się dzieci nie widziały z dziadkami. Przychodzimy i opowiadały, że normalnie jeździły co tydzień do dziadków, a teraz niestety nie mogły się z nimi spotkać. Szczepienie umożliwi to, że znowu będą mogli się widywać, wychodzić na spacery, spędzać czas na świeżym powietrzu – mówi Agata Wnukiewicz, dyrektorka przedszkola „Zielona Baza”.

Dla najmłodszych kontakt z dziadkami jest bardzo ważny. Dzieci z przedszkola Zielona Baza mówiły wprost za co kochają swoich dziadków.

Kocham dziadków, bo zawsze jak przyjeżdżają, to dają mi prezenty.
Zawsze dziadkowie dają mi arbuza i winogrona.
Bardzo lubię, kiedy dziadkowie mnie przytulają.
Pozwalają mi na wszystko i dają prezenty.
Za to, że wychodzą ze mną na spacery i na dwór i razem bawimy się z psem Chrupkiem – wyjaśniały przedszkolaki.

Jak widać potwierdza się zasada, że dziadkowie są od kochania i rozpieszczania.

Ja lubię z dziadkiem grać w gry.
A ja rysować.
Ja lubię bardzo dużo rzeczy, na przykład skakać na skakance i trampolinie.
Ja lubię z dziadkami chodzić na spacery.

Dzieci mówiły, że tęsknią. Brakowało im na pewno, nawet Dzień Babci i Dziadka był inny. Zawsze zapraszaliśmy dziadków i wspólnie świętowaliśmy, a teraz niestety, wykonaliśmy tylko prezenty i nagraliśmy filmik. To było wszystko, co mogliśmy zrobić na ten moment – wyjaśnia Agata Wnukiewicz, dyrektorka przedszkola „Zielona Baza”.

Konkurs ma promować szczepienia, ale także łączyć pokolenia i rozwijać uzdolnienia artystyczne uczniów i przedszkolaków.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy