Wojsko rekrutuje na studia i szkolenia

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Akademia Wojsk Lądowych mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa rekrutuje na studia. Na kandydatów czeka ponad 300 wolnych miejsc.

Akademia Wojsk Lądowych będzie rekrutować według nowych zasad naboru na studia wojskowe. Rekrutacja zostanie jednak odwrócona. Ze względu na pandemię i przesunięcie daty matur termin rejestracji kandydatów został przesunięty na 30 czerwca.

Jeżeli egzaminy sprawnościowe się nie odbędą rekrutacja bedzie się odbywać na podstawie wyników matur i komisji lekarskiej. Uczelnia, jak podkreślają studenci daje duże możliwości rozwoju.

W Akademii Wojsk Lądowych znajduje się jedyne w Europie laboratorium przywództwa. Na nowych kandydatów czeka także ponad 40 kół naukowych, do których można dołączyć oraz wymiany międzynarodowe.

16. Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej także prowadzi nabór szuka ochotników na szkolenia i wstąpienie do służby. Brygada planuje szkolenia na początku lipca. Kandydat musi spełniać jednak dwa wymagania być osobą pełnoletnią i posiadać zaświadczenie o niekaralności.

Służba jest płatna. Akademia i wojsko zachęcają do wstąpienia w ich szeregi.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy