Wolontariusze 2020. Zgłoś swojego kandydata!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wolontariusze to osoby, które odpowiadają na potrzeby społeczeństwa bezinteresownie. Rok 2020 jak nigdy pokazał, że wśród nas jest wiele takich osób. Aby docenić ich działania w różnych dziedzinach w okresie pandemii, został zorganizowany konkurs Wrocławskie Oblicza Wolontariatu - Wolontariusze 2020.

Wrocławskie Oblicza Wolontariatu to konkurs, który towarzyszy nam już czwarty raz, czyli jest to czwarta edycja, zupełnie wyjątkowa. Generalnie ten konkurs, to jest takie przedsięwzięcie, w którym bardzo chcemy wyróżnić i nagrodzić tych wrocławian, którzy działają na rzecz innych, z potrzeby serca, zupełnie wolontaryjnie – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

W ramach konkursu każdy może zgłosić swojego kandydata. Termin składania i wysyłania wniosków upływa 11 kwietnia. 

Ten konkurs jest adresowany nie tylko do wolontariuszy, którzy działali – powiem metaforycznie – pandemicznie, ale absolutnie do wszystkich. Te działania wolontaryjne od zawsze towarzyszą wrocławianom w wielu obszarach. Dlatego zależało by nam na tym, aby z jednej strony nie zgubić tych, którzy od wielu lat w sposób określony pomagają, ale również chcielibyśmy dostrzec tych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w takiej pracy – tłumaczy Dorota Feliks.

Bożena Czerwińska – Górz to jedna z laureatek zeszłorocznej edycji konkursu. Jest nauczycielką w Szkole Podstawowej nr 82 we Wrocławiu, pracuje w placówce już od ponad 34 lat, aktywnie angażuje się w szereg akcji na terenie szkoły oraz opiekuje się Szkolnym Kołem Wolontariatu. Do konkursu zgłosili ją jej uczniowie. 

Myślę, że dla nauczyciela, pedagoga jest to największe wyróżnienie, ponieważ dostaje nominację od osób, z którymi pracuję na co dzień. Dostrzeżenie mojej pracy, zaangażowania zaowocowało tym, że zostałam nominowana w konkursie Wrocławskie Oblicza Wolontariatu -mówi Bożena Czerwińska – Górz, laureatka Wrocławskie Oblicza Wolontariatu 2019.

Finałem tegorocznej edycji konkursu będzie wystawa w centrum Wrocławia, na której zobaczymy twarze wyróżnionych wolontariuszy.

Na tej wystawie chcielibyśmy przedstawić wizerunki wyróżnionych wolontariuszy i krótki opis ich działań. Nadchodzi czas świąteczny, może to będzie ta chwila, gdzie będzie można usiąść i pomyśleć ciepło o kimś, kto nam pomógł i zgłosić tą osobę, grupę, instytucję, bądź organizację pozarządową – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Formularz zgłoszeniowy można wypełnić na stronie www.wolontariat.wroclaw.pl

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy