Wolontariusze potrzebni od zaraz! USK poszukuje pracowników do programu szczepień.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wolontariuszki i wolontariusze, pracownicy rejestracji pilnie poszukiwani. Z takim apelem zgłosili się przedstawiciele USK we Wrocławiu. To szpital, w którym tylko wczoraj, ze szczepień na COVID-19 skorzystało ponad 2,5 tys. osób. Od grudnia zaszczepiono tu 99 920 pacjentów. To rekordowo dużo, ale do prowadzenia programu szczepień potrzebny jest cały sztab ludzi.

Mierzą temperaturę wchodzącym do szpitala, kierują do specjalistów, punktu szczepień i do rejestracji.

 – U nas są wolontariusze, a także żołnierze z X Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa i Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wielu wolontariuszy – mówi dr Edwin Kuźnik, koordynator programu szczepień w USK we Wrocławiu.

Kolejne miejsce, do którego kierowani są pacjenci, to punkt rejestracji. Tu pracuje kilkanaście osób. Ale to nadal mało. 

Ponieważ zwiększamy ilość osób szczepionych dziennie, to tego personelu będziemy potrzebować jeszcze więcej –  mówi dr Edwin Kuźnik, koordynator programu szczepień w USK we Wrocławiu. 

Już teraz w szpitalu pracuje sztab koordynatorek – bo to głównie kobiety zarządzają w szpitalu programem szczepień. Każda ma co najmniej dwa telefony, a najlepiej więcej. I wszystkie dzwonią bez przerwy. 

Kilkanaście godzin dziennie, już nawet przed godziną siódmą telefon zaczyna dzwonić i dzwoni nawet do godziny 23 – mówi  Adriana Krawczyk, koordynuje program szczepień w USK we Wrocławiu. 

Szczepimy drugą dawką, więc koordynujemy, planujemy harmonogram szczepień – dodaje Patrycja Korolewicz, koordynuje program szczepień w USK we Wrocławiu. 

Do szpitala przyjeżdżają pacjenci spoza Wrocławia. 

Bardzo sprawnie to wszystko wygląda. Nie ma kolejek, wszyscy ładnie wchodzą, panowie dobrze kierują – mówi Lucyna Wielgosiewicz z Leszna. 

Na razie nie ma problemów z dostawą szczepionek – tyle ile szpital zamówi tyle z Agencji Rezerw Materiałowych dostaje, ale terminy są różne. 

Te dostawy przychodzą w nocy. To olbrzymie logistyczne przedsięwzięcie i wiele osób się tym zajmuje –  mówi dr Edwin Kuźnik, koordynator programu szczepień w USK we Wrocławiu. 

A cel jest jeden: – Jak najwięcej osób zaszczepić. Dziennie jeden zespół szczepi nawet 300 osób – mówi  Małgorzata Kaczmarczyk, pielęgniarka z USK we Wrocławiu. 

Od 10 maja wszyscy powyżej 18. roku życia będą mogli zapisywać się na szczepienia i już dzień później – teoretycznie – zaszczepić się.  

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy