Wolontariusze Szlachetnej Paczki poszukiwani

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzięki Szlachetnej Paczki w zeszłym roku w całej Polsce pomoc otrzymało prawie 15 tysięcy rodzin. Akcja to nie tylko darczyńcy, ale również wolontariusze. Bez nich wsparcie potrzebujących nie byłoby możliwe, dlatego teraz Szlachetna Paczka szuka osób, które mogłyby pomóc. Potrzebnych jest ponad 300 wolontariuszy.

Anna Szmidt od 11 lat współpracuje ze Szlachetną Paczką ki jak sama przyznaje wolontariat i pomaganie innym potrafi uzależnić.

– Warto zostać wolontariuszem, bo warto odkryć w sobie coś nowego o czym na przykład nie wiedzieliśmy wcześniej. Jeśli lubimy pomagać to warto się zaanagażować w ten projekt – w Szlachetną Paczkę lub Akademię Przyszłości. Jestem tego żywym przykładem, jeśli się ktoś zaanagażuje raz, to może trwać wiele lat – mówi Anna Szmidt ze Szlachetnej Paczki.

Dokładnie 331 wolontariuszy jest potrzebnych, tylko na terenie Dolnego Śląska. W skali całego kraju to ponad 5 tysięcy osób, dlatego ruszyła akcja „W tym sęk, by pokonać lęk”. Pandemia wpłynęła na to, że chętnych jest nieco mniej, a to może oznaczać także, że mniej osób otrzyma pomoc.

– Cały czas trwają poszukiwania, a teraz pilnie poszukujemy, więc stąd ta akcja W tym sęk, by pokonać lęk. Jeden wolontariusz, jedno zgłoszenie to jest jedna rodzina lub dziecko, którym możemy pomóc. W tym trudnym czasie pandemia spowodowała, że jest jeszcze więcej takich potrzebujących rodzin – dodaje Anna Szmidt ze Szlachetnej Paczki.

Wolontariusz Szlachetnej Paczki odpowiada za przeprowadzenie wywiadu z daną rodziną, na podstawie którego tworzy jej późniejszy opis. Szlachetna Paczka współpracuje także z Akademią Przyszłości, która pomaga dzieciom. Tak zwany tutor wspiera podopiecznego na przykład przy odrabianiu lekcji, pomaga w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

– Niejednokrotnie jest tak, że wolontariusze, będący w Paczce, widzą tam w rodzinach konkretne dzieci, które mają potencjał, żeby być w Akademii i jak najbardziej wtedy dostajemy też konkretne informacje, że jest to dziecko, które właśnie potrzebuje wsparcia wolontariusza Akademiowego i też w taki sposób ze sobą współpracujemy – zaznacza Maciej Kotynia, wolontariusz Akademii Przyszłości.

Wolontariuszem może zostać każdy, kto jest pełnoletni i chce pomóc.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy