WORD-y bezpieczne po koronawirusie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Władze województwa dolnośląskiego zadecydowały o połączeniu czterech ośrodków ruchu drogowego. Jak przyznaje Marszałek - Cezary Przybylski, ta decyzja nie wpłynie negatywnie na kandydatów, a samym placówką zapewni stabilizację.

Połączenie czterech  Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego z Wałbrzycha, Legnicy, Jeleniej Góry i Wrocławia ma przede wszystkim uchronić je przed likwidacją.

Mieliśmy taką sytuację w ośrodku w Wałbrzychu. Pandemia sprawiła, że musimy ratować placówkę pożyczką – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– To działanie z pewnością utrzyma możliwość zdawania kursów wśród Dolnoślązaków,  poza tym dla nich nic się nie zmieni – dodaje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Może być tylko lepiej. U nas w Jeleniej Górze na egzamin czeka się kilka tygodni, ta zmiana być może usprawni ten proces – tłumaczy Wojciech Leszczyk, Dyrektor WORD Jelenia Góra.

Na tę decyzją Zarząd Województwa pracował blisko półtora roku. Obserwując między innymi łódzki ośrodek ruchu, który w czerwcu ubiegłego roku dokonał takiego połączenia. We Wrocławiu nastąpi to 1 września. 

Przez najbliższe półtora miesiąca czeka nas praca administracyjna, by ujednolicić wszelkie procedury – dodaje Myrda. 

Jak podkreśla dyrektor jeleniogórskiego WORD-u – Wojciech Leszczyk, do tej pory każdy ośrodek kierował się własnymi zasadami, co mogło wprowadzać dezorganizację. 

Do tej pory każdy ośrodek działał według własnych zasad. Teraz wyciągniemy to, co najlepsze z nich i połączymy w jedno – podsumowuje dyrektor. 

Po wznowieniu egzaminów  w maju ośrodki na Dolnym Śląsku powoli wracają do normalnego funkcjonowania. Dalej jednak w reżimie pandemicznym.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy