WOŚP gra dla laryngologii. Finał w styczniu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej - 29. edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem orkiestra zagra dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Nie wyobrażam sobie, żebyśmy nie wzięli w tym udziału. Przygotowujemy ciekawe akcje. Cała klinika zagra dla dzieci, będzie skarbonka, ale i badania dla pacjentów. Zaczynamy w tygodniu poprzedzającym akcję, czyli w poniedziałek i wtorek – 4 i 5 stycznia. Będziemy mieli dni otwarte dla dorosłych i dla dzieci –  mówi prof. Tomasz Zatoński z Kliniki Otolaryngologii, Chirurgii Glowy i Szyi USK we Wrocławiu. 

Ja dołączam się do akcji co roku od samego początku. Wtedy orkiestra grała dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Teraz będzie grała dla laryngologii, z której pomocy my często korzystamy. W zależności od tego, ile dzieci zapisze się na badania – to tylu lekarzy zatrudnimy. Gdyby nie Jurek Owsiak i jego akcja, to nie byłoby z nami wielu dzieci. Nie ma w Polsce szpitala, gdzie nie stałby sprzęt z serduszkami od WOŚP – mówi prof. Alicja Chybicka, Przylądek Nadziei USK we Wrocławiu

Na badania trzeba się wcześniej zapisać. Informacje znajdą się na stronie USK we Wrocławiu. 

13 lat temu – w czasie 16. Finału WOŚP, fundacja zebrała 14 milionów dolarów na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi. Do szpitali trafiły m.in. zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Ile tym razem zbierzemy pieniędzy – zależy od naszej hojności.