WOŚP już zbiera pieniądze na ratowanie wzroku dzieci

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Lekarze mówią wprost - gdyby nie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy polska medycyna nie byłaby w tym miejscu, w którym jest. To dzięki sprzętowi, który Orkiestra kupuje dla poszczególnych klinik mogą odbywać się specjalistyczne zabiegi. Proszę zobaczyć - jesteśmy przy sprzęcie, na którym wszędzie naklejone są orkiestrowe serduszka. To znak, że Orkiestra gra i ratowane jest życie maleńkich dzieci.

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK przy ul. Borowskiej we Wrocławiu.  Na sali operacyjnej lekarze szykują do zabiegu czteromiesięczne niemowlę. Chłopczyk waży zaledwie 5 kg i zaraz po urodzeniu miał poważne problemy z oddychaniem. Lekarze stwierdzili poważną wadę płuca. 

To jest nieprawidłowa tkanka, która znajduje się w obrębie klatki piersiowej i nie ma łączności z drogami oddechowymi, ma nieprawidłowe ukrwienie, zajmuje miejsce w klatce piersiowej uciskając na płuco. To są trudne zabiegi operacyjne – mówi prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

Trudne, wymagające ogromnej wiedzy lekarzy i specjalistycznego sprzętu. A ten – jest bardzo drogi i gdyby nie pomoc WOŚP wielu dzieciom nie można by pomóc.

Gdzie się nie obrócimy widzimy serduszka naszej Orkiestry i to jest ogromna pomoc. Tym bardziej, że zakupiony sprzęt nie pracuje dla jednej, ale na potrzeby tysiąca osób. Z takiego sprzętu, który dostaliśmy od Orkiestry, dzisiaj będziemy korzystali  –  mówi prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

Operacja była długa, skomplikowana, ale udała się.  Na podobną, wysokospecjalistyczną  pomoc mogą liczyć chorujące na cukrzycę kobiety planujące ciążę. 

– Mamy współpracę z WOŚP. Dostaliśmy od nich 30 pomp insulinowych z najwyższej półki. Z systemami ciągłego monitorowania glikemii, gdzie kobieta ma 24 godziny na dobę mierzony cukier i takie pompy możemy nieodpłatnie udostępnić kobietom planującym ciążę oraz będącym w ciąży z cukrzycą typu I – mówi Maciej Kamiński, diabetolog, CM Dobrzyńska. 

Dzięki takiej współpracy we Wrocławiu chore są pod specjalnym nadzorem, ale potrzeby są dużo większe.

 – Mamy szansę na kolejne 15 pomp, czyli będziemy mieli 45 pomp. W zeszłym roku zaopiekowaliśmy się 40 kobietami planującymi ciążę – mówi Maciej Kamiński, diabetolog, CM Dobrzyńska.  

W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu okulistycznego ratującego wzrok najmłodszym pacjentom. Już zebrano 840 tys. zł., a wielki finał 30 stycznia 2022 roku. 

 – Gdyby nie ten sprzęt? To na pewno bylibyśmy w innym miejscu niż jesteśmy dzisiaj – mówi prof. Dariusz Patkowski, Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej USK we Wrocławiu. 

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy opowiadają uczestnikom między innymi o tym, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy