Wraca Rajd Strzeliński

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Szybkie, głośne samochody i wymagające trasy. Już w niedzieję - 11 października - ruszy Rajd Strzeliński.

Po kilkunastu latach przerwy Rajd Strzeliński powraca, aby skupić w jednym miejscu i czasie fanów prędkości i szybkich samochodów. Preludium tego wydarzenie będzie mieć miejsce w sobotę, bo to właśnie wtedy otworzy się biuro konkursu, nastąpi zapoznanie z trasą i odprawa zawodników. 

O 17:30 na rynku w Strzelinie zaplanowano honorowy start. W niedzielę o 8 rano zawodnicy ponownie spotkają się na terenie firmy Marten. 

Chęć udziału w rajdzie zdeklarowało już ponad 60 załóg. Gościem honorowym będzie czternastoletni Hubert Laskowski – najmłodszy kierowsca w Europie oraz Wojtek Chuchała i Filip Pindel, którzy reprezentują zespół Marten Sport. Pierwsza załoga wystartuje o 9 i zakończy trasę o 17:15. O 18:00 wszyscy dowiedzą się, kto został zwycięzcą i odbędzie się wtedy uroczyste rozdanie pucharów. 

Trasa rajdu jest bardzo wymagająca, ponieważ mimo że w stu procentach asfaltowa, ma wiele niebezpiecznych nierówności i zakrętów . 

Odcinki specjalne przebiegają przez teren Kondratowic oraz między Przewornem a Podlesiem. Ich łączna długośc wynosi 37, 5 kilometra.

Organizatorzy Rajdu Strzelińskiego postanowili włączyć sie podczas imprezy w akcję chaytatywną na rzecz chorej Mai Szuber. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w licytacji przejazdu z wicemistrzem Europy i mistrzem Polski – Wojtkiem Chuchałą. 

Podczas przejazdu wygrany będzie mógł przebyć na miejscu pilota jeden z odcinków specjalnych.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy