Wraca ruch tramwajowy w kierunku Księża Małego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W najbliższą sobotę, 8 stycznia, wróci ruch tramwajowy w kierunku Księża Małego. Prawie cztery miesiące trwała przebudowa torowiska na odcinku ul. Krakowskiej w ramach budowy Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu.

W tym czasie na tej trasie kursowały tak zwane autobusy zastępcze linii 703. Podczas tego remontu, stare szyny zostały rozmontowane, a trakcja tramwajowa została przełożona na nowe miejsce. Położono także 300 m nowego torowiska. Wcześniej zostały już tam także wymienione sieci podziemne, w tym kanalizacja deszczowa i teletechniczna. Przypomnijmy, że budowa Alei Wielkiej Wyspy to jest jedna z największych inwestycji na terenie Wrocławia, której zakończenie planowane jest na 2023 rok. Łącznie w ramach tego zadania ma powstać prawie 3,5 km nowej drogi, a także 12,5 km nowych chodników i prawie 10 km ścieżek rowerowych. Docelowo między innymi pod wiaduktem na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krakowskiej ma powstać zintegrowany węzeł komunikacyjny, a na torowisko wjadą również autobusy MPK. Przebudowa torowiska na ul. Krakowskiej miała potrwać do końca 2021 roku, jednak termin ten został przełożony na początek stycznia 2022 roku. Tak więc już w ten weekend mieszkańcy będą mogli ponownie korzystać z linii tramwajowych nr 3 i 5, które powrócą na swoją stałą trasę i będą kursowały prze ul. Traugutta w kierunku „Księża Małego”.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy