Wratislavia Cantans 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wratislavia Cantans to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kulturalnym Wrocławia. Podczas festiwalu zaprezentują się najlepsi muzycy, również orkiestra Narodowego Forum Muzyki.

Myślę, że przede wszystkim jest to wydarzenie na skalę światową. To jeden z nielicznych festiwali w Polsce i we Wrocławiu, który gości najsłynniejszych w danym momencie muzyków – mówi Christian Danowicz, koncertmistrz NFM.

Bardzo się cieszymy, że sale koncertowe znów są otwarte. Cieszymy się, że tak, jak w zeszłym roku, tak i w tym, festiwal się odbędzie. I możemy zaprosić gości z zagranicy, więc tutaj ten temat przekraczania granic jest jak najbardziej dosłowny – mówi Dorota Pindur z Orkiestry Leopoldinum.

Tradycja tego wydarzenia jest oratoryjna, ponieważ wyraźnie nawiązuje do muzyki barokowej, ale nie tylko. W tym roku już sam tytuł – „Przekroczenie granic” – pozwala oczekiwać nowych rozwiązań.  

To jest program – z tego, co widziałem – bardzo zróżnicowany. Od baroku, do muzyki współczesnej, elektronicznej. To stara awangarda. Myślę, że ta instytucja – NFM – idealnie wpasuje się w przekraczanie granic, ponieważ są tu wszystkie możliwe zespoły, czyli orkiestra symfoniczna, barokowa, kameralna, która od dawna specjalizuje się we wszystkim – mówi Christian Danowicz, koncertmistrz NFM.

Będzie to koncert w rocznicę ataków na World Trade Center – 11 września. Będzie to XIV Symfonia Dimitrija Szostakowicza – mówi Dorota Pindur z Orkiestry Leopoldinum.

Wratislavia Cantans to ważne wydarzenie w kulturalnym życiu Wrocławia, ale także szczególny czas dla muzyków.  

To jest wydarzenie, na które się czeka, ponieważ podnosi rangę miasta i życia muzycznego Wrocławia, który udowadnia, że jest na światowym poziomie – mówi Christian Danowicz, koncertmistrz NFM.

Osobiście bardzo cieszę się na Giordino Armonico, bo bardzo ich lubię – mówi Dorota Pindur z Orkiestry Leopoldinum.

Festiwal Wratislavia Cantans potrwa od 3 do 12 września.  

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy