Wręczenie Medali i Odznaczeń Państwowych w Akademii Muzycznej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się Uroczystość Wręczenia Medali i Odznaczeń Państwowych, w ramach Nadzwyczajnego Posiedzenia Senatu Akademii Muzycznej. Wydarzenie odbyło się 30 czerwca w Sali Koncertowej.

Wydarzenie to ma dla nas duże znaczenie. Odznaczenia są przyznawane za wieloletnią dobrze służącą rozwojowi uczelni pracę. Pracę artystyczną, dydaktyczną, badawczą, a także w przypadku pracowników nie będących nauczycielami akademickimi prace organizacyjną i administracyjną. Jest to bardzo piękny sposób uhonorowania pracy nauczycieli i innych pracowników – mówi prof. dr hab. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Odznaczenia nadane pedagogom i pracownikom wrocławskiej uczelni muzycznej przez Prezydenta RP oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zostały przekazane laureatom przez dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli między innymi usłyszeć recital wybitnego pianisty Piotra Alexewicza, który w czerwcu został wyróżniony przez pierwszą damę RP tytułem „Młody Promotor Polski”.

Jest to niezwykle utalentowany młody artysta, studiuje u nas w klasie fortepiany prof. Pawła Zawadzkiego. Co ciekawe wygrał ogólnopolski konkurs pianistyczny im. Fryderyka Chopina, a ta wygrana jest przepustką do międzynarodowego konkursu, do którego dostał się bez eliminacji. Agata Kornhauser-Duda, pierwsza dama RP wskazała na niego, doceniając wagę jego osiągnięć. Nas to niezwykle cieszy, jest to bardzo zaszczytne wyróżnienie dla tego młodego niezwykle utalentowanego artysty – zaznacza prof. dr hab. Krystian Kiełb.

Myślę, że jest to pewnego rodzaju potwierdzenie tego, że ta ścieżka, którą obrałem, obrałem ją słusznie i jest ona dobra. Więc osobiście dla mnie jest to pewnego rodzaju  motywacja. Muzyka była zawsze moim marzeniem, więc myślę, że  jakkolwiek ją wykonuje, jeżeli mam okazję ją wykonać jest to zawsze spełnienie moich najgłębszych marzeń – mówi Piotr Alexewicz, pianista.

Ze względu na pandemię wydarzenie odbyło się w kameralnym gronie bez udziału publiczności.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy