Programy Echo24

WRO OPOWIEŚCI Rafała Dutkiewicza

Rafał Dutkiewicz – prezydent Wrocławia w latach 2002 – 2018 – opowiada o niezwykłych miejscach stolicy Dolnego Śląska, o wspaniałych ludziach związanych z tym miastem oraz o wydarzeniach, które budowały mit i międzynarodowy wizerunek Wrocławia.

Najnowsze odcinki

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 101

Miało być kilkanaście, no może 50, a zrealizowaliśmy dokładnie 101 odcinków opowieści o Wrocławiu. Współautor i prowadzący – Rafał Dutkiewicz – ma jeszcze wiele pomysłów na kolejne odcinki, ale sam mówi, że lepszy jest niedosyt niż przesyt. Dlatego w ostatnim odcinku WroOpowieści opowiada o swoich książkach. Jest nam smutno, ale może kiedyś jeszcze zrealizujemy razem jakiś inny projekt. Na to liczymy i dziękujemy za współpracę.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 100

Z Rafałem Dutkiewiczem w setnym odcinku WroOpowieści rozmawiamy o kolejnej nagrodzie literackiej. Tym razem poetyckiej – SILESIUS.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 99

Nagrody literackie to specjalność Wrocławia, tym razem Rafał Dutkiewicz opowiada o Nagrodzie Literackiej Europy Środkowej Angelus.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 98

WroOpowieści Rafała Dukiewicza odc. 97

Kładka Radiowej Trójki, tej “Trójki” sprzed wielu lat – czyli dobrej, profesjonalnej rozgłośni. Krasnal o wdzięcznym imieniu Trójkuć Wywiadek. Wszystko w pobliżu Dworca Świebodzkiego. Tak spacerujemy z Rafałem Dutkiewiczem.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 96

Synagoga Pod Białym Bocianem – miejsce przepiękne, niezwykłe, klimatyczne. Miejsce, którego nie byłoby na mapie Wrocławia gdyby nie Bente Kahan – piosenkarka, aktorka, dramatopisarka. Obecnie jest jedną z czołowych wykonawczyń pieśni żydowskich w Europie.

WRO OPOWIEŚCI Rafała Dutkiewicza odc.14

Kolejny odcinek WRO OPOWIEŚCI poświęcony jest Katedrze św. Jana Chrzciciela. Zobaczymy m.in ołtarz Jerina, ale także dowiemy się czyją postać można dostrzec na jednym z witraży kościoła.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 95

O tym, jak zachęcano studentów zagranicznych, by studiowali we Wrocławiu, ilu udało się ściągnąć na wrocławskie uczelnie i jakich nietypowych zabiegów używali rektorzy – opowiada Rafał Dutkiewicz.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 94

Wilno, Hradec Kralove, Oksford, Grodno – co łączy te miejscowości? To miasta partnerskie Wrocławia. A sumie Rafał Dutkiewicz podpisał osiem umów. Jak wspomina współpracę, która w wielu przypadkach nie była łatwa – opowiada w 94 odcinku WroOpowieści.

WroOpowieści Rafała Dutkiewicza odc. 93

To jedno z najbardziej obleganych miejsc nie tylko we Wrocławiu, ale i w Polsce. Tłumy odpoczywających, pływających, zakochanych w zjeżdżalniach czy leniwej rzece, ale także miłośników saun i treningów na salach ćwiczeń. Na spacer po wrocławskim Parku Wodnym, po Aquaparku, zaprasza Rafał Dutkiewicz.