Wrócił ruch na wiadukcie przy ul.Kowalskiej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W miniony weekend, a dokładnie 12 czerwca wrócił ruch samochodów i autobusów na wiadukcie przy ul. Kowalskiej. Prace remontowe rozpoczęły się tutaj w lutym i zgodnie z planem mają potrwać do końca lipca, ale już bez utrudnień i objazdów.

Prace trwały nieco ponad 4 miesiące, będą jeszcze kontynuowane, ale już bez utrudnień w ruchu. Zostały nam jeszcze drobne prace wykończeniowe, które nie wymagają żadnych robót prowadzonych w obrębie jezdni czy to pod spodem wiaduktu czy bezpośrednio na samej konstrukcji – mówi Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Obiekt powstał w 1978 roku i od tego momentu nie był remontowany. Przed remontem stan techniczny wiaduktu był bardzo zły, a więc wymagał już przeprowadzenia kompleksowych prac remontowych.

Wymieniliśmy całą płytę główną. Do wymiany płyty głównej zużyliśmy w sumie 260 ton materiałów budowlanych, 26 ton stali i ponad 235 tys. metrów sześciennych betonu – dodaje Ewa Mazur.

Mieszkańcy zapytani przez nas jak oceniają stan wiaduktu po remoncie powiedzieli, że teraz jest zdecydowanie lepiej.

Ładnie, estetycznie no i wygoda przede wszystkim. Bo jakość drogi i chodnika zostawiała wiele do życzenia, więc myślę, że jest duży plus.

Jestem tu pierwszy raz od wielu lat. Wcześniej nieciekawie wyglądał ten wiadukt i trochę strach było nim jeździć, ale zaczyna wyglądać pięknie.

Cieszymy się, że jest bo wcześniej był byle jaki.

Bardzo dobrze, zawsze będzie wygodniej przejechać na drugą stronę.

Fajnie ale najgorzej te schody, trudno się wchodzi w moim wieku. Bardzo dobrze, bo ja tutaj wcześniej często chodziłam i się bałam, bo nie było ogrodzeń – powiedzieli mieszkańcy.

Przy okazji renowacje przeszły chodniki, jezdnia, balustrady, bariery energochłonne oraz oświetlenie. Koszt inwestycji przekroczył 4,5 mln. złotych.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy