Wrocław. 4. edycja konferencji Management 360

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy opowiadają uczestnikom między innymi o tym, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Organizatorem tego wydarzenia jest wrocławski oddział międzynarodowej organizacji Project Management Institute Poland. Co roku to wydarzenie zrzesza wiele specjalistów z różnych branż, między innymi branży HR, IT, jak również sprzedaży i finansów. 

Jesteśmy organizacją non-profit, branżową. Wspieramy rozwój profesji zarządzania projektami w Polsce, jesteśmy w ogóle częścią globalnej organizacji na świecie PMI, która również zajmuje się rozwojem tej profesji, wspierając zawodowych projekt managerów, osoby, które aspirują do tej roli, szkoląc, certyfikując, tworząc standardy. Robimy to samo tutaj, w Polsce, budując społeczność – mówi Tomasz Grochowski, prezes zarządu PMI Poland Chapter.

Tym razem ponad 100 osób zdecydowało się wziąć udział w konferencji Management 360, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, ale też z zagranicy.

To są dwa dni prelekcyjne, natomiast jeden dzień jest warsztatowy, gdzie jest to podzielone na dwa bloki, tak żeby była możliwość wyboru różnych tematów, 4 godziny jednego bloku i 4 godziny drugiego bloku, między innymi mamy osoby, które się zajmują analizą biznesową, mamy osoby od Lean Six Sigmy, mamy też typowo od Agile, ale też zwróciliśmy uwagę, że na rynku jest zapotrzebowanie na zajęcie się zdrowiem psychicznym pracowników i takie prelekcję też można będzie usłyszeć – mówi Iwona Kałuża, project managerka Konferencji Management 360.

W tym wydarzeniu biorę udział po raz pierwszy, natomiast w ubiegłym roku słyszałem o nim wiele dobrego, dlatego zdecydowałem się, żeby przyjechać w tym roku i zobaczyć, jak to wygląda. Jestem zachwycony, co prawda, dopiero dzisiaj zacząłem i pierwsze prelekcję bardzo mi się podobały, miałem okazję też porozmawiać z prelegentem. Było to dla mnie bardzo inspirujące, ponieważ głęboko siedzę w zarządzaniu procesami – mówi Mateusz Łachacz, uczestnik konferencji Management 360, fundacja DKMS.

Wrocławski oddział PMI działa od 2007 roku, zrzesza specjalistów oraz pasjonatów zarządzania projektami oraz tworzy przestrzeń, gdzie takie osoby mogą się rozwijać.

Dzielimy się wiedzą, dzielimy się tym, co teraz obecnie dzieje się na rynku w zakresie właśnie samego zarządzania. Organizujemy nie tylko wydarzenia stacjonarne, takie jak dziś ta konferencja, gdzie mamy tutaj naprawdę duże przedsięwzięcie, ale też mniejsze seminaria, mniejsze warsztaty na skalę, że tak powiem ilości osób, które zapraszamy. One są wtedy bardziej interaktywne. Natomiast robimy je zarówno stacjonarnie, jak również online. Staramy się przynajmniej raz w kwartale, dwa takie wydarzenia zorganizować – mówi Patrycja Prokopek, liderka oddziału Wrocław PMI Poland Chapter.

Warto też wspomnieć o tym, że w tym roku mija już 20 lat od momentu powstania PMI w Polsce.

PMI opiera się na wolontariacie, na tym, że my to robimy dodatkowo, w wolnym czasie, poświęcając swoją wolontariacką energię. Robimy to, bo chcemy, bo możemy. Można powiedzieć, oddając trochę społeczności, rozwijających się, młodszych profesjonalistów, to coś, co kiedyś sami dostaliśmy i wierząc w to, że to oni w przeszłości przejmą to – mówi Tomasz Grochowski.

W ramach obchodów 20-lecia PMI w Polsce zaplanowano szereg różnych wydarzeń. Będzie to między innymi 18. Międzynarodowy Kongres PMI Poland Chapter, który odbędzie się w dniach od 22 do 24 listopada w Warszawie. 

W tym roku kongres będzie trwał trzy dni. Pierwszego dnia odbędzie się pierwszy w Polsce hackathon dla projekt managerów PMI, więc tutaj serdecznie zapraszamy właśnie na tą inicjatywę, przy 20-leciu naszej organizacji PMI Poland Chapter. Notabene jeszcze dwa kolejne dni pełne prelekcji, warsztatów i atrakcji dla naszych uczestników – mówi Patryk Szlęk, projekt manager 18. Międzynarodowego Kongresu PMI Poland Chapter.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy