Wrocław bez barier to ludzie! Nowa kampania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kampania społeczna „Wrocław bez barier to ludzie” została rozpoczęta. Na ulice miasta wyjechał specjalny tramwaj, który będzie przypominał o fundacji "Potrafię Pomóc", a także o osobach z niepełnosprawnościami, o których warto pamiętać, a także rozmawiać o ich potrzebach, aby żyli bez barier.

– My chcemy pokazać, że "Wrocław bez barier", to przede wszystkim ludzie. Na przykładzie tych zdjęć, które są przedstawione na tym tramwaju, czy jest to motornicza MPK, czy pracownicy organizacji pozarządowych, czy Agata Roczniak, która jest ambasadorką wrocławskiej szkoły rodzenia dla osób z niepełnosprawnością i to jest fakt – mówi Adam Komar, prezes fundacji "Potrafię Pomóc".

– Jestem osobą wrażliwą, która ma dobre serce i kocha pomagać. Jako motornicza, gdy widzę osoby z niepełnosprawnościami, które machają, to im pomagam na tym polega moja praca. Mam specjalne przyciski i otwieram platformy, które pomagają osobom na wózkach inwalidzkich wjechać do tramwaju – podkreśla Małgorzata Pabich, motornicza MPK Wrocław.

– Środki komunikacji typu tramwaj, czy autobus zostały mocno zmodernizowane pod potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Uważam, że jest to duży przełom, jeśli chodzi o to, co było jeszcze tutaj 15 lat temu – mówi Agata Roczniak, ambasadorka wrocławskiej szkoły rodzenia dla osób niepełnosprawnością.

Według Agaty Roczniak Wrocław bardzo się zmienił i jest coraz bardziej przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami, jednak jest dalej wiele do zrobienia.

– Na przykład lustro, które jest w łazience dla osób z niepełnosprawnością jest za wysoko, czy na przykład przycisk, który powoduje wezwanie pomocy jest w niedostępnym miejscu. To są takie drobne rzeczy, ale pomagają nam żyć na równi ze wszystkimi – dodaje Agata Roczniak, ambasadorka wrocławskiej szkoły rodzenia dla osób niepełnosprawnością.

Ważne jest, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły żyć i funkcjonować w mieście, tak jak pozostali mieszkańcy Wrocławia.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy