Wrocław. Budowa szpitala tymczasowego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Trwa budowa szpitala tymczasowego we Wrocławiu. Ma pomieścić 400 osób chorych na koronawirusa.

To jest szpital dla pacjentów zdiagnozowanych, którzy będą kierowani z innych szpitali. Tu nie będzie diagnostyki ani przyjmowania ludzi, którym się wydaje, że może są chorzy — tłumaczy Maciej Bluj, pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego we Wrocławiu.

Póki co obiekt nie przypomina jeszcze placówki medycznej.

Etap jest jeszcze mocno budowlany. Przy pierwszej hali są jednak już pierwsze stanowiska dla pacjentów, podłoga też jest. Wszystkie elementy, które powinny być na sali – są już na miejscu — dodaje Maciej Bluj.

Szpital znajduje się przy ulicy Rakietowej, w centrum konferencyjnym Hotelu Terminal. Budynek podzielony jest na części. To w sumie cztery duże hale wraz z apteką. 

To między innymi hala OIOM-owa, czyli pacjenci respiratorowi. Druga część – tlenowa dla pacjentów, którzy wymagają nadzoru. W biurowcu będzie urządzone całe zaplecze monitoringu pacjentów oraz część socjalna dla pracowników, żeby mogli wypocząć — mówi pełnomocnik wojewody ds. szpitala tymczasowego we Wrocławiu.

Nie zabraknie również miejsc hotelowych dla personelu. Docelowo na terenie szpitala tymczasowego ma pracować 900 osób. 

Hotel jest do dyspozycji dla pracowników, którzy nie są z Wrocławia lub nie mają innego miejsca zakwaterowania, żeby też byli bliżej miejsca pracy — wyjaśnia Maciej Bluj.

Jak zapewnia Dolnośląski Urząd Wojewódzki – już pod koniec listopada do użytku ma zostać oddana pierwsza część hali, czyli miejsce dla ok. 100 pacjentów.

Zobacz również

„Wrocław nie jest jeszcze miastem zawiązanymi na kokardkę, ale już udało nam się bardzo dużo zrobić” – mówił Jacek Sutryk podczas swojej wyborczej konwencji. Wyliczał projekty, które zostały zrealizowane w minionej kadencji. Podkreślał także, że dalej chce tworzyć Wrocław blisko jego mieszkańców.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy