Wrocław, i nie tylko, szyje maski dla medyków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak powstają i gdzie trafiają? Akcje szycia maseczek objęły całą Polskę. W tym także Dolny Śląsk, gdzie chętnych do pomocy nie brakuje.

Działamy od 15 dni w ramach grupy – Wrocław szyje maski dla medyków. Obecnie zrzeszamy 2200 osób, codziennie ktoś dołącza. W ten sposób odpowiadamy na zapotrzebowanie szpitali i innych palcówek – mówi Justyna Lisoska koordynatorka akcji.

Wrocław szyje maski dla medyków to inicjatywa, która organizuje wszystko od dostarczenia materiałów do szycia, po odebranie gotowych maseczek i przekazanie ich szpitalom. Jak zdradza Justyna Lisoska – koordynatorka akcji, brak maszyny do szycia to nie problem.

 – Szukamy osób, które będą chciały z nami szyć. Nie trzeba być sprawną krawcową, żeby do nas dołączyć. Kilka dni wystarczy, żeby nabrać wprawy. My w razie czego pomagamy, a w internecie też jest wiele filmików instruktażowych – dodaje koordynatorka. 

Do ogólnopolskiej akcji przyłączyła się także jedna z podwrocławskich gmina. W Czernicy pomysł narodził się spontanicznie.

W Czernicy nie ma szpitala, ale to nie znaczy, że nasi mieszkańcy nie działają. Staramy się aktywizować lokalną społeczność zwłaszcza w tej trudnej sytuacji. Jedna z radnych uszyła maseczki dla całej swojej wsi, a ostatnio przekazała na ręce wójta maseczki dla urzędników – podsumowuje Marcin Golański, sekretarz gminy Czernica. 

W obecnej sytuacji jest ogromne zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej.

Zobacz również

Leo ma około 6 lat i od kilku miesięcy mieszka we wrocławskim TOZ Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Właśnie, żeby pomóc takim bezdomnym zwierzętom, jak ten piesek, we wrocławskim aquaparku już po raz drugi zostały zorganizowane Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy